e-toplum 11 EKİM 2010 / 18:00

İnovasyon etkinliği gerçekleşti

Türkiye’de birçok inovasyon yarışmasına katılarak ödüller alan; inovasyonu mesleğinin bir parçası haline getiren Gökhan Karatoy, Yeşim İnovasyon ve Teknoloji Kulübü’nün davetlisi olarak katıldığı etkinlikte yaratıcı düşünme ve inovasyon yapma sırlarını paylaştı.
İsviçre’de düzenlenen “Geleceğin Liderleri 2010” toplantısına Türkiye’yi temsilen davet edilen dünya genelinden seçilmiş 100 gençten biri olan Karatoy, Yeşimliler’e yaptığı konuşmada geleceğin liderlerinin yaratıcı, öngörüleri olan, bugün ve yarın için değil gelecek için düşünen ve çalışan kişiler olması gerektiğini söyledi.
Yeşim Tekstil konferans salonunda düzenlenen söyleşide Karatoy, yaptığı sunumda inovasyon nedir, nasıl olmalıdır, Türkiye’de ve dünyada inovasyon hangi noktada gibi konulara değindi.
Türkiye’de büyük şirketlerin düzenlediği inovasyon yarışmalarının yaratıcı beyinleri ortaya çıkarma ve düşündüklerini katma değere dönüştürme açısından çok faydalı olduğunu söyleyen Karatoy, birçok genç için bu tarz yarışmaların aynı zamanda bir kariyer basamağı olduğunu da ifade etti. Karatoy şirketlerin kendi çalışanları dışında Türkiye’deki zeki ve yaratıcı beyinleri kendisine değer yaratacak şekilde kullanmak ve itibar kazanmak için inovasyon yarışmaları düzenlemeleri gerektiğini ifade etti. Bu tarz yarışmalarda çıkan fikirlerin hem şirkete hem katılımcıya hem de Türkiye’ye çok büyük fayda sağladığını söyledi.
Karatoy yaratıcı olmak için beynin standart düşünme şeklinin dışına çıkması gerektiğini belirterek bunun için beyni farklı bir yerde, farklı bir saatte veya farklı bir ortamda çalıştırmaya zorlamak gerektiğini söyledi.
ETİKETLER : Sayı:791

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN