e-toplum 10 ARALIK 2012 / 11:05

Intel yeni dünyaya hazırlıyor

Intel’in Türkiye’deki iş ortaklarını bir araya getirmek ve onlarla teknolojideki en son yenilikleri paylaşmak amacıyla düzenlediği geleneksel Intel Teknoloji Konferansları’nın bu yılki son durağı Ankara oldu.  “Yeni dünyaya hazır mısın?” sloganıyla gerçekleştirilen konferansta katılımcılar; teknolojinin gelecekte göreceğimiz farklı kullanım alanlarını, bunların hayatımıza etkilerini ve yaratacakları yeni fırsatları dinleme ve Intel tabanlı akıllı telefon, tablet ve dönüştürülebilir Ultrabook gibi yeni cihazları da yakından inceleme fırsatı buldular.
Açılış konuşmasında; “Yeni dünyayı nasıl gördüğümüzü, bugünden nasıl hazırlandığımızı göstermek istiyoruz” diyen Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, “Hayatımız hiç olmadığı kadar sayısal, hiç olmadığı kadar uygulama kullanıyoruz. Hayatımıza tabletler, akıllı cep telefonları girdi. Bu kadar cihazı destekleyecek altyapı da büyüyor. Depolama ihtiyacı 16 kat büyüyecek. Türkiye pazarının büyük kısmını bireysel kullanıcılar oluşturuyor” açıklamasını yaptı.

KOBİ’ler teknolojiyi hâlâ yeterince kullanmıyor
KOBİ’lerin teknolojiyi hâlâ yeterince kullanmadığına vurgu yapan Burak Aydın, “KOBİ’lerde penetrasyon daha düşük. x ve y nesli KOBİ’lerin başına geçtikçe bu rakamların hızlı şekilde değişeceğini düşünüyoruz” dedi. Aydın, yeni nesil ultrabook’ları ve Intel tabanlı yeni Motorola RAZR i akıllı telefonu tanıttı.
Intel Genç Türkiye Araştırması’na göre Ankara’yla ilgili enteresan bilgiler de ortaya çıktı: Ankaralı gençler haberi internetten takip ediyor; yaklaşık 3 Ankaralı gençten 2’si (yüzde 60,4) internette haber okuyor. Ankaralı gençler görüntülü konuşmayı seviyor; 2 gençten 1’i (yüzde 48,6) internet üzerinden görüntülü konuşma yapıyor. Gençlerin sadece yüzde 13,2’si internetten alışveriş yapıyor.
ETİKETLER : Sayı:899

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics