e-toplum 18 ARALIK 2011 / 15:56

İnternet şubesi müşterilerine ücretsiz güvenlik yazılım programı

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve ESET mobil cihaz ve bilgisayar güvenliği için önemli bir işbirliğine imza attı. Bu işbirliği ile TEB müşterileri ücretsiz güvenlik yazılımını www.teb.com.tr TEB İnternet Şubesi’nden anında ve ücretsiz olarak yükleyebiliyor. Böylece TEB, Güvenlik Seviye Göstergesi gibi güvenliği üst düzeyde olan uygulamalarının yanı sıra müşterilerinin bilgisayarlarını ve mobil cihazlarını da 6 ay boyunca ücretsiz olarak koruma fırsatı sunuyor.

ESET ile ortaklık
TEB İnternet Şubesi müşterileri ESET Smart Security 5 ile bilgisayarlarından, ESET Mobile Security ile de mobil cihazlarından daha güvenli işlem gerçekleştirebilecek. ESET Nod32, Firewall, Antispam ve ebeveyn kontrolü özelliklerinin tümünü içeren ESET Smart Security 5 ile Android, Windows Mobile veya Symbian işletim sistemine sahip akıllı telefonları ortaya çıkan yeni tehditlere ve veri kaybına karşı koruyan ESET Mobile Security; TEB İnternet Şubesi’nden ücretsiz olarak indirilebiliyor. ESET Türkiye, ihtiyaç duydukları taktirde tüm TEB müşterilerine e-posta ve telefon ile teknik destek hizmeti de sağlıyor.

“Önemli bir adım”
TEB Alternatif Dağıtım Kanalları Direktörü Deniz Devrim Cengiz, internet bankacılığı konusunda bankaların en güncel güvenlik tedbirlerini aldıklarını ancak müşterilerin, internet bankacılığından işlemlerini gerçekleştirirken kullandıkları bilgisayar ve mobil cihazlar için de gerekli güvenliğin sağlanması gerektiğini belirtti.
ESET ile gerçekleştirdikleri işbirliği çerçevesinde, TEB müşterilerine sundukları ücretsiz güvenlik programı ile müşterilerinin kişisel bilgisayarları ve mobil cihazlarını da koruma altına almalarını sağladıklarını belirten TEB Alternatif Dağıtım Kanalları Direktörü Deniz Devrim
Cengiz, “Müşterilerimizin internet bankacılığından beklentileri her geçen gün artıyor. Kolay kullanım, basit ama işlevsel site tasarımı, yapılabilecek işlem çeşitliliği
gibi beklentilerin yanı sıra güvenlik ihtiyacı da ön plana çıkıyor. TEB olarak mümkün olan en güvenli internet bankacılığı hizmetini sunmayı kendimize ilke edindik. Bu doğrultuda müşterilerimizin internete bağlanırken kullandığı cihazların güvenliği için de bir hizmet sunmaya karar verdik. Bu bakımdan ESET ile işbirliğimiz, internet bankacılığında bundan önceki uygulamalardan farklı olarak yalnızca internet bankacılığı güvenliğini sağlamayı değil, müşterilerimizin kişisel bilgisayarları ve mobil cihazlarının da güvenlik ihtiyacına cevap veriyor”
diyerek sözlerini bitirdi.
ETİKETLER : Sayı:850

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics