e-toplum 11 KASIM 2013 / 09:45

İnterpromedya’da yeni bakışla yola devam

Yönetim değişikliği ile ana stratejinin İnterpromedya ismini öne çıkarma üzerine kurgulandığı şirkette, farklı hizmet alanları da yeni iş yapış modellerine hazırlanıyor.

İnterpromedya’da geçtiğimiz ay duyurulan görev değişikliği ile değişen yönetim sonrasında şirket, yeni stratejiler ile yoluna devam etmeye hazırlanıyor. 33 yıldır bilişim sektörünün çeşitli alanlarında çalışmalarına devam eden Murat Göçe yönetiminde faaliyetlerini sürdürecek olan İnterpromedya’da, önümüzdeki dönemde yeni yönetimin farklı bakış açılarının yansımaları görülecek. Önümüzdeki dönem stratejilerini bugüne kadar süren klasik iş yapış şekillerini değiştirme üzerine kurduklarını ifade eden Göçe, 2014 yılı için ilk stratejilerinin, şirketin mevcut maddi kaynaklarını, deneyimsel bilgi birikimi ve uzman çalışan stoğunu, konusunda çok iyi kadrolarla güçlendirerek, daha da güçlü hale getirmek olacağını belirtti. Orta vadeli stratejilere de değinen Göçe, “İlerleyen yıllarda yeni medya yapılanması ile çağın getirdiği yeni teknolojilere paralel yeni ürünler oluşturarak yurtiçi ve yurtdışı dahil olmak üzere konularında rekabetçi, prestiji daha da yüksek ve aynı zamanda finansal açıdan çok güçlü bir yapı oluşturmak ana ve orta vadeli stratejimiz” açıklamasında bulundu.
Yakın ve orta vadeli stratejilerini belirleyen çok önemli bir başka noktanın da; bugüne kadar İnterpromedya’nın değil, ürünlerinin ön planda olması gerçeği olduğunu ifade eden Göçe, “Tüm sektör hatta sektörün dışındakiler, ürünlerimizi çok iyi tanıyor ama İnterpromedya ismi ile ürünleri birleştiremiyorlar. BThaber gazetesini çok iyi tanıyorlar ancak İnterpromedya’nın bu gazeteyi çıkardığının farkında değiller. Biz yeni bakış açımızla orta vadede bu algıyı değiştirip, ön plana İnterpromedya’yı çıkarmak niyetindeyiz. İnterpromedya’nın değerini artıracak şekilde çalışmalar yapacağız. Arka planda da çok değerli olan ürünlerimiz olacak. En büyük stratejik değişikliğimiz bu olacak. İnterpromedya ismini ürünlerimizin önüne çıkarmak, şu anki ana stratejimiz. Pazarlama omurgamızı da bu bakışla interpromedya.com.tr üzerine kurguluyoruz. Bunu sosyal medya ile de destekleyeceğiz” diye konuştu.
“Yeni iş yapış modellerine açık bir yapı oluşturacağız”
Uzun yıllar aynı kadrolarla çalışan benzer yapılarda faaliyetlerine devam eden şirketlerin sahip oldukları avantajların yanı sıra geleneksel iş yapma modellerine olan eğilimlerinin dezavantaj yaratabildiğini ifade eden Göçe, bu tür durumlarda dışarıdan bakan profesyonel bir bakış açısının bu yapıları zorlayabilmesi açısından önemli olduğunu belirtti. İnterpromedya’nın geçen süreçte sürekli olarak kendini geliştirdiğini ancak yeni adımlara da ihtiyaç olduğunu dile getiren Göçe, başta yeni medya yapılanması ekseninde yeni iş yapış modellerine açık bir yapı oluşturmak üzere hareket edeceklerini belirtti. “Şimdiki klasik organizasyon yapısıyla yeni iş modellerini oturtmak mümkün değildi. Yeni iş modelleri ile yeni medyaya, yeni konulara açılma olanağı yaratacağız. İç yapıda da organizasyonel değişiklikleri yapacağız. Günümüzün vazgeçilmez konusu yavaş yavaş yazılı medyadan görsel medyaya, internete geçiş. Yeni medyaya doğru olan yapılanma ile birlikte televizyon da önümüzdeki süreçte yeni bir mecra olarak stratejimizde yer bulacak. Farklı hizmet alanlarımızda da yeni teknolojiye ayak uydurma çalışmalarımız olacak. Daha fazla görsele hitap eden, daha fazla internet üzerinden hizmet verilebilen, etkileşimli etkinlikler planlayacağız. Bu yaklaşımı da etkinliklerin tamamına yaymayı planlıyoruz.”

“Araştırma ve etkinlik hizmetlerimize de vurgu yapacağız”
Kısa vadede 2014 hatta 2015’i kapsayan süreçte mevcut ürünler üzerinde neler yapılabileceğini sorgulayacaklarını da belirten Göçe, etkinlik ve katma değerli pazarlama ve araştırma hizmetleri konusunda da yeni adımlar atacaklarını dile getirdi. İnterpromedya’nın yaptığı telemarketing, veritabanı yönetimi, araştırma hizmetlerinin sektör tarafından yeterince bilinmediğini belirten Göçe, “BT konusunda bizim kadar yetkin ve bilgi birikimine sahip olan bir başka araştırma şirketi yok. Sürekli güncellenen bir veritabanı avantajımız var. Haftalık gazetemiz BThaber, gazetemizin tablet uygulamaları ve çevrimiçi sitelerimizle her ay 100 binin üzerinde BT profesyoneline dokunuyoruz. Bu alanda bizden daha güncel bilgiye sahip olma lüksü hiçbir şirketin yok. Dolayısıyla biz de bu avantajları içinde barındıran farklı araştırmalarımızın yurtiçi ve yurtdışında pazarlanması konusunda çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Etkinlik tarafında ise kamuya yönelik çok önemli projeler gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu konuda çok önemli yıllardır süregelen bir bilgi birikimimiz ve deneyimimiz var. Kamu tarafında da bilişim paralelinde çok güzel işler yapılıyor. Bu kamu kurumlarını da sektörle tanıştırmak, yaptıklarını da Türkiye’ye anlatmak anlamında da bu çalışmalarımızı hızlandıracağız. Yani bir yandan; klasik medyamızı yeni medyaya taşıma yöntemleri geliştirirken, içeride de etkinlik, araştırma, veritabanı ve telemarketing konularını daha iyi nasıl yapabiliriz düşüncesiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

“BT sektörünü kucaklayacağız”

İnterpromedya olarak vizyonlarını en gelişmiş yazılı ve görsel medya teknolojilerini, araştırma yetkinliği ve etkinlik organizasyon deneyimini de kullanarak tüm bilişim sektörünü kucaklamak olarak tanımlayan Göçe, sektörün tüm bileşenlerini bir araya getirerek değerli pazarlama platformu ürünleri ortaya çıkarmaya devam edeceklerini belirtti. Bilişim sektörü dışındaki dikey sektörlere de pazarlama platformu hizmetlerini sunarak, bilişim sektörüne derinlik kazandırma misyonunu da taşıdıklarını da sözlerine ekleyen Göçe, şöyle konuştu: ”Orta vadeli hedeflerimizden biri de BT sektörü dışına dikey sektörlere geçmek. Ancak kısa vadede BT sektöründe dokunamadığımız noktalara eğileceğiz. Biz bir kesim müşteriye çok iyi hizmet veriyoruz ancak eksik kalan noktalar var. Farklı hizmetlerimizle tüm BT sektörünü kucaklayacağız. Özellikle Anadolu şirketlerine ulaşmaya çalışacağız. 2014’ün sonunda bütün bilişim şirketleri ile ortak projeler üretebilecek hale geleceğiz.”
ETİKETLER : Sayı:945

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics