e-toplum 08 AĞUSTOS 2010 / 18:55

İnterpromedya, sektörle birlikte bölgesel pazarlara açılıyor

İnterpromedya, sektör şirketlerinden sağladığı taze kanla bölgede güçlü bir oyuncu haline gelecek.

İnterpromedya, sektör şirketlerinden sağladığı taze kanla bölgede güçlü bir oyuncu haline gelirken, Türk şirketlerine de uluslararası boyutta yeni platformlar sağlamayı hedefliyor.
Türkiye bilişim sektörü, oluşturduğu çözüm ve hizmetlerle finans, telekom, kamu, sağlık, lojistik gibi alanlarda önemli bir tecrübeye sahip hale geldi. Bu bilgi birikimi ve tecrübesini yurtdışına da taşımak isteyen Türkiye bilişim sektörüne İnterpromedya Yayıncılık, Etkinlik Yönetimi ve Pazarlama Hizmetleri AŞ önemli bir platform sunuyor.
İnterpro Holding’in bünyesinde yer alan İnterpromedya, sektöre açılma kararı aldı. Bu gelişme, basit bir hisse satımı yaklaşımından öte güçlü bir bölgesel oyuncu olma vizyonunun bir yansıması. İnterpromedya, hissedarlarının sağladığı taze kanla bölgede güçlü bir oyuncu haline gelirken, Türk şirketlerine de uluslararası boyutta yeni platformlar sağlamayı hedefliyor. İnterpromedya, 16 yıldır kesintisiz olarak yayınlanan haftalık BThaber Gazetesi, BTnet.com.tr, e-Devlet Dergisi, Bilişim Zirvesi, İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması, BThaberplatform, BTvizyon Toplantıları, Postaban markaları altında çeşitli ürün ve hizmetler sunuyor. İnterpromedya, bilişim sektöründen kazanacağı yeni ortaklarıyla birlikte yaratacağı sinerji ile gelecek üç yıl içinde, ekonomideki gelişmeye paralel olarak ve giderek artan oranda büyüme göstereceğini ve her yıl yüzde 7 oranında vergi öncesi karlılığı sağlayacağını öngörüyor.

“Teknoloji yetmez, Çoknoloji’ye merhaba”
“Teknoloji yetmez, Çoknoloji’ye merhaba” kavramı çerçevesinde, bilişim sektöründe yer alan şirketlerle yeni bir sinerji yaratacak olan İnterpromedya’nın yüzde 50 hissesi 100’ün üzerinde bilişimci ya da bilişim şirketine satılacak. Elde edilen kaynak ise yurtdışı açılımında kullanılacak.
Yayıncılık, etkinlik yönetimi, araştırma ve pazarlama hizmetleri alanında yaptığı faaliyetler ile bugüne kadar bilişim sektörünün gelişimine destek olan İnterpromedya, bu çalışmalarını bölge ülkelerde de gerçekleştirecek. Ayrıca, Türkiye bilişim sektörünün envanteri oluşturulacak, çevre ülkelerdeki ihtiyaçlar belirlenerek, bu ihtiyaçların sahipleri ile Türk bilişim şirketleri bir araya getirilecek. İnterpromedya, bu misyon doğrultusunda ilk çalışmalarını da hayata geçiriyor. Bölge ülkelerde yer alan kurum ve kuruluşların hem BT hem de üst düzey yöneticilerine yönelik özel bir yayın hazırlıkları sürdürülürken, Ekim ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Bilişim Zirvesi de bu yıl bölgesel bir etkinlik olacak. Bu proje ile ilgili olarak ayrıca www.coknoloji.com adı altında bir site de oluşturuldu.
İnterpro Holding Yürütme Kurulu Başkanı Ruşen Yaykın, konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “İnterpro, 18 yıldır hiç istikrarını bozmadan, ilkelerinden sapmadan başarılı çalışmalara imza attı. Ticari bakış açısından ziyade Türkiye bilişim sektörüne katma değer sağlayan, sektörün gelişimine destek olan çalışmalar gerçekleştirdi. Oluşturduğu iş modeli Türkiye’de nadir rastlanan bir model. Bu modeli yurtdışına da açmayı planlıyoruz. Bugün Türkiye’de sunduğumuz ürün ve hizmetleri çevre ülkelerde de gerçekleştirerek, bu ülkelere gidecek Türk şirketlerine önemli bir platform sağlamış olacağız. Bunun için gereken kaynağı da yine sektörün içinden sağlayacağız. Sektör ile birlikte hem yurtiçindeki pastayı büyütmek hem de yurtdışındaki potansiyeli değerlendirmek istiyoruz. Biz, bu oluşumun içinde çok daha fazla şirketin olmasını hedefleyerek, çoklu zekaya sahip bir yapı oluşturmayı istiyoruz. Tabii bu çoklu ortam, İnterpro ve İnterpromedya’nın bağımsızlığını da koruyacaktır.”
Faruk Eczacıbaşı, Şekip Karakaya, Alphan Manas, Erol Bilecik, Suat Baysan, Levent Erden, Vuslat Doğan Sabancı, Ahmet Öngün, Murat Göçe, İbrahim Özer gibi Türkiye iş ve bilişim dünyasının önde gelen birçok ismi bu ortaklık ağında yer alıyor.
İnterpromedya ortaklarını neler bekliyor?
l İnterpromedya’nın yılsonu karından elde edilecek temettü
l İnterpromedya’nın sektöre sunduğu ürün ve hizmetleri kullanma durumunda yüzde 15 indirim
l Yönetim kurulunda sektörü temsilen yer alarak, geleceği oluşturmada rol oynama olanağı
l Ürün ve hizmetler için oluşturulacak danışma kurullarında yer alarak, şirketi yönlendirme olanağı.
ETİKETLER : Sayı:783

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics