e-toplum 04 TEMMUZ 2010 / 18:00

iPad’e Gucci kılıfı

LAFI uzatmadan hemen faturayı takdim edeyim: 150-250 Sterlin arası. Bizim parayla 375-625 Lira eder, eğer, iPad’inize Gucci kılıf istiyorsanız? Yok, eğer Louis Vuitton derseniz ona da 240 Sterlin rica ediyoruz. 600 Lira kadar.
iPad’ler öylece çıplak dolaşmasınlar ve birer statü sembolü olsunlar diye ünlü markalar kılıf uydurmaya başladı. Türkiyemizde kitle tarafından tanınmayan ama öte diyarlarda bilinen bazı tasarımcılar iPad kılıfları yapar oldular. Örneğin, deri çanta ve ürünleriyle ünlü Mulberry, içinde iPad için ayrı bir korunaklı bölmesi olan omuz çantasını satışa sunacak. Çantayı görenler, sadece bir omuz çantası değil, içinde iPad taşıdığı belli olan bir omuz çantası görecekler.
iPad’i ceket cebine sokup dolaşmak şimdilik mümkün değil. Ne kadar ince de olsa, A4 boyutlarında çünkü. Ama bu soruna da çözüm NewYork’tan geliyor. Terzilere elle elbise diktirmeye devam eden Mohan’s, iPad cepli ceketi 600 dolara satıyor. Çözüm iyi de, iPad’i ceket cebinde taşımanın karizması yok. Önemli olan, elde taşıyarak göstermek.
Fiyatlar canınızı sıkmasın. Statü ve markadan biraz fedakarlıkla pekala kitleye üretilmiş bir iPad kılıfınız olabilir. İngiliz John Lewis çok katlı mağazasında sadece 40-70 Pound’a (100-175 Lira) işlevsel ve de stil bir kılıf alabilirsiniz. Hatta Amazon.com’un çanta ve ayakkabı satan Javari.com’undan da...

Yarışa, küçük ve hızlı tasarımcılar da katıldı.

• Ryan Frank, iPad için sıkıştırılmış mantardan kılıf üretti. Bunlar, Londra’nın sportif yaşam mağazası Howies’de satılıyor.

• Emma Ras adlı bir başka tasarımcı, iPad üşümesin diye yünden kılıf ördü.

• Elizabeth Davis tasarım grubu,
simgeleri haline gelmiş güllü çiçekli desenlerini iPad kılıflarına taşıdı.

• Ve yünlü kumaştan kılıf yaratan bile oldu: Virginia’da Blythe King, iPad’in eni boyu ilan edilince hemen işe koyulmuş. Satışa çıkmasını beklemeden.

• Böyle acul tasarımcılardan biri de Londra’da Bill Amberg. iPad, Avrupa’da daha geç satılmaya başlanacağı için, bir arkadaşı ABD’den kapıp getirmiş. Hemen tasarımını yapıp üretime geçmişler. Bill Amberg marka bir kılıf için 140 Sterlin  (350 Lira) gözden çıkartmak gerekiyor.

• Ve en pembe çözüm Amerikan markası Juicy Couture’den: Kadın tüketiciyi hedefleyerek, toz pembe kılıfları sonbahardan itibaren 115 Sterlin’e (300 Lira kadar) Londra’nın Selfridges adlı büyük mağazasında satmaya
başlayacak.
ETİKETLER : Sayı:778

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics