e-toplum 22 EYLÜL 2014 / 11:11

İş zekası için stratejik ortaklık

Deloitte Türkiye, Qlik’in Türkiye resmi distribütörü olan QlikView Türkiye ile stratejik bir iş ortaklığına imza attı. İş ortaklığı kapsamında Deloitte Türkiye, müşterilerine sunmuş olduğu danışmanlık ve iş analitiği hizmetlerinde QlikView’un modern iş zekâsı ve görselleştirmeye yönelik analitik teknolojilerinden faydalanacak.

IDC’nin yayımlamış olduğu son raporlara göre küresel iş analitiği hizmetleri piyasası, 20 milyar dolar seviyesine ulaştı. 2016 yılına uzanan tahminlere göre de yıllık bazda iki haneli büyüme rakamlarını yakalaması bekleniyor. Günümüzde büyük veri yükü, küreselleşen rekabet ve giderek daha kritik hale gelen risk ve uyum gereksinimleri doğrultusunda performanslarını yükseltmek ve stratejik kararlar almak amacıyla iş analitiğine yönelen firmalar rakiplerine oranla büyüme hızı ve maliyet anlamında belirgin avantajlara sahip oluyor. İş analitiği bir çok sektörde operasyonel verimlilikten risk yönetimine, pazarlama yatırımlarının geri dönüşünün artırılmasından, inovasyon stratejilerine kadar farklı iş amaçlarına yönelik olarak uygulanıyor.

Deloitte Türkiye İş Analitiği Lideri Güneş Süsler konuyla ilgili olarak, şunları kaydetti: “Küresel stratejimize paralel olarak Deloitte Türkiye olarak da iş analitiğine yönelik (veri keşfi, görselleştirme ve ileri analitik) yetkinlik ve hizmetlerimizin gelişimine önemli yatırımlar yapmaktayız. QlikView ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde müşterilerimizin ihtiyaç duydukları içgörüleri Qlik’in inovatif ve hızlı sonuca ulaştıran görsel teknolojilerini kullanarak daha etkin bir şekilde sağlayabileceğiz. Aynı zamanda geliştirdiğimiz analitik çözümleri kullanımı kolay araçlara çevirebilmenin avantajlarını sunabiliyor olacağız.”

QlikView Türkiye Genel Müdürü Ruhver Barengi ise “Qlik’in küresel stratejilerine paralel olarak Türkiye’de iş ortaklığı ağını güçlendirmek için çok yoğun bir faaliyet içindeyiz. Deloitte ile Qlik’in küresel bazda imzalamış olduğu iş ortaklığı anlaşmasını Türkiye’ye de taşımanın sektöre büyük katkısı olacağına inanıyoruz. İş zekası ve İş analitiği implementasyonları konusunda dünya liderleri arasında yer alan Deloitte’un Türkiye’de de uzman bir QlikView ekibi oluşturarak konunun hem yönetim danışmanlığı hem de bizzat teknolojik implementasyon tarafında olmasının pazarda çok önemli bir boşluğu dolduracağını düşünüyoruz” dedi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN