e-toplum 05 EYLÜL 2011 / 01:59

İTÜ mezunlarının ismi bu meydanda yaşayacak

Türkiye’nin imarına, modernizasyonuna, mimarisine, bilimine, sanatına ve teknolojisine nice katkılar koyan İTÜ mezunları yeni bir proje için kolları sıvadı. İTÜ Mezunlar Konseyi tarafından İTÜ Rektörü Prof.Dr. Muhammed Şahin’in desteğiyle başlatılan “İTÜ Mezunlar Meydanı” projesi ile mezunların ismi üniversite içindeki bir meydanda yaşatılacak. İsimlerinin yazılması için bağış yapacak mezunlardan toplanan bağışlarla öğrenci yurdu yaptırılacak.
Proje kapsamında İTÜ Maslak Kampüsü’nde Mustafa İnan Kütüphanesi önündeki alan “İTÜ Mezunlar Meydanı” adını alacak.
İTÜ Mezunlar Konseyi Başkanı, INDEX Grup CEO’su Erol Bilecik proje ile ilgili olarak şunları söyledi: “Uzun yıllardan bu yana üniversitemize kayıt yaptıran öğrencilerimizin yaklaşık yüzde 60’ı İstanbul dışından geliyordu. Bu öğrencilerimiz için İTÜ’lü olma heyecanlarının yanında, başlarını sokabilecekleri bir yer bulmak en büyük sorunlarıydı. Bu sorundan yola çıkarak,
İTÜ’lü yeni kuşaklara ilave yurt imkânları sağlayabileceğimizi düşündük” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:836

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN