e-toplum 22 OCAK 2012 / 13:51

İTÜ ve ARI Teknokent, inovatif projeleri ve genç girişimcileri arıyor

Toplamda 500 bin liralık çekirdek sermayenin sunulacağı proje kapsamında girişimcilere öncelikle; projeye özel olarak inşa edilen “Çekirdek Merkez” aracılığıyla araştırmalarını yapabilecekleri laboratuvar, ofis ve bilgisayar gibi fiziksel olanaklar sağlanacak. İTÜ ve ARI Teknokent’in, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Elginkan Vakfı gibi birçok değerli kurumun desteğiyle gerçekleştirdiği “ARI Çekirdek: İnovasyon Atölyesi”ne, lisans 3. sınıftan başlamak üzere tüm üniversite öğrencileri ve 40 yaşını doldurmamış üniversite mezunları başvurabilecek.
“ARI Çekirdek”e katılma hakkı kazanan projelerin girişimcilerine öncelikle, ARI 3 binasında projeye özel olarak kurulan “Çekirdek Merkez” çatısı altında araştırmalarını yapabilecekleri laboratuvar, ofis ve bilgisayar gibi fiziksel olanaklar sunulacak. Fikirden projeye giden süreçte Çekirdek Kamp aracılığıyla; genç girişimcilere, kimi zaman başarılı birer mühendis, kimi zaman ise yetenekli birer iş adamı olmayı öğretmek amacıyla eğitim, öğrenim, danışmanlık ve koçluk olanakları sağlanacak. Projelerini hayata geçirebilmek için genç girişimcilerin ihtiyacı olan finansal destekler ise, hem jürilerin hem de yatırımcıların hazır bulunduğu Çekirdek Yarışma proje sunum gününde sahiplerini bulacak.
Çekirdek Yarışma kapsamında; Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü olarak belirlenen 100 bin TL, 2.’lik ödülü olan 50 bin TL, 3.’lük ödülü olan 25 bin TL, Akademi Özel Ödülü olan 10 bin TL, ARI Teknokent’te 1 yıl ücretsiz ofis olanağı ve daha birçok sürpriz başarılı girişimcilere verilecek. Toplumsal sosyal sorumluluk projesi olarak hayat bulan “ARI Çekirdek”e katılmak isteyen girişimcilerin, 30 Ocak 2012 tarihine kadar www.aricekirdek.com.tr adresinden başvuru yapmaları yeterli. Başvuruyu takiben, katılım hakkı kazanan girişimciler, Mart - Nisan - Mayıs ayları içerisinde kamp sürecini tamamlayarak, Temmuz ayında jüri ve yatırımcılara projelerini sunacaklar.
ETİKETLER : Sayı:855

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics