e-toplum 27 KASIM 2011 / 13:10

Java geliştiricileri Ankara’da buluştu

Bugün dünyada 14 milyon yazılımcı tarafından tercih edilen Java, Oracle tarafından düzenlenen “Java Day” etkinliği ile 21 Kasım’da Ankara’da Java’ya gönül verenleri bir araya getirdi. Daha önceki yıllarda “Oracle Geliştiriciler Günü” olarak adlandırılan etkinlik bu yıl itibariyle “Java Geliştiricileri Günü” olarak ele alınacak.
Konuşmacılar arasında Petr Jiricka’nın da yer aldığı etkinlik hakkında görüşlerini aldığımız Oracle Teknoloji Satış Danışmanlığı Yöneticisi Nuri Cömert, “Java EE 6’nın spesifikasyonlarının konuşulduğu ve farklı geliştirme araçları ile “EE 6” üzerinde geliştirme örneklerinin verildiği anlatımlara ek olarak, ‘Weblogic Uygulama Sunucusu’ ve ‘Coherence Java Grid’ çözümünün tanıtıldığı anlatımlar ile Oracle’ın bulut bilişimine yaklaşımının tartışıldığı ve ‘Exalogic’ ürününün tanıtıldığı bir oturum düzenlendi” şeklinde konuştu.
Cömert, tüm gün süren etkinlikte bilgilendirici anlatımların yanı sıra, kimi konularda gerçekleştirilen canlı gösterimler aracılığı ile katılımcıların daha etkin bir şekilde Java dünyası ile ilgili bilgi edinebilmelerini hedeflediklerini aktardı.
ETİKETLER : Sayı:847

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics