e-toplum 27 OCAK 2014 / 08:03

KOBİ’ler finansta ‘bulutla’ tanışıyor

Hollanda merkezli Revo Capital’ın ardından, yılbaşı itibariyle Silikon Vadisi’nden Ribbit Capital ile de el sıkışarak finansal destek yapısını genişleten Edefter, KOBİ’lere yönelik finans yönetim sistemini sunmak adına 20 Ocak itibariyle beta sürümünü ve yeni internet sitesini kullanıma açtı. Kullanıcı olmak için kayıt yaptırarak sisteme girmek yeterli. Edefter’de yazılım geliştirme çalışmaları bir yıldır sürerken, beta sürümü döneminde kullanıcılara birçok başlıkta hizmet sunulacak. Kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak hizmetler arasında fatura ve ödeme planı oluşturma, vadesi geçen ve gerçekleşen tahsilat ve ödeme bilgisi, nakit akışı, şirket harcamaları, satış ve alış faturalarında eğilim analizi yer alıyor. Beta sürümünden sonra Edefter’i kullanmak isteyen işletmeler ise aylık abonelik yoluyla hizmet almaya devam edebilecek.
KOBİ’lerin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış finans yönetim sistemini kullanmak için yazılım ve donanım yatırımı gerekmiyor. Bunun yerine www.edefter.com sitesinde kullanıcı bilgileri ile giriş yapılarak bilgilere erişiliyor. Bu arada Edefter, e-Fatura’ya geçiş yapacak işletmelere yönelik olarak e-Fatura bütünleştirme çalışmalarını da yürütüyor. Bu kapsamda fatura yazdırma ve gönderme hizmeti, ödenmesi beklenen vergi tutarını hesaplama ve kredi kartı ile çevrimiçi tahsilat gerçekleştirme de yakında sunulacak hizmetler arasında.
KOBİ’lerin temel finansal verilerine bu sistemden ulaşması hedeflenirken, önceliği de servis sektörü alıyor. Üretim sektörü içinse ilerleyen süreçte ERP bütünleştirme çalışmaları hayata geçirilecek. İlerleyen süreçte bu yapının Anadolu’ya yayılımı için de çalışmalar yapılacak.
ETİKETLER : Sayı:956

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN