e-toplum 25 MART 2012 / 12:03

Marmara Belediyeler Birliği’nden modern sayaç atağı

Marmara Belediyeler Birliği tarafından İstanbul’da elektrik, su ve doğalgaz sektöründe faaliyet gösteren katılımcıların iştirakiyle yeni nesil sayaç okuma sempozyumu düzenlendi. 15 Mart’ta Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde düzenlenen sempozyuma 315 belediye, 16 Büyükşehir Belediyesi, 21 elektrik dağıtım şebekesi, gaz dağıtım şebekeler ve özel şirketler de katıldı. Sempozyumda, sektörün önde gelen projeleri tanıtıldı, bugün uygulanan ve gelecekte var olacak sistemler hakkında bilgi verildi.
Marmara Belediyeler Birliği’nin öncülüğünde Turkcell ve Intermec şirketlerinin sponsorluğunu yaptığı sempozyumun açılış konuşmasını Birlik Genel Sekreteri Prof.Dr. Recep Bozlağan yaptı. TEDAŞ, İSKİ, TRSayaç ve Gazbir adına yapılan konuşmalarını müteakip İSKİ, sektörde uluslararası ödüllü Sayaç Okuma Projelerini, Abone Adres Sistemleri ve Coğrafi Bilgi Sistemleri bütünleştirmeleri konularındaki deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.
İkinci sunum ise Turkcell tarafından gerçekleştirildi. Turkcell, sektörün geleceği olan akıllı sayaçların, uzaktan okunmasının operasyonel verimliliğe etkilerini ve enerji yönetiminde mobil teknolojilerin sağlayacağı faydaları anlatan kapsamlı bir sunum yaptı.
Etkinlik hakkında açıklama yapan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Belediyecilikte yeni teknolojilerin kullanımını destekleyip, yerel yönetimler ve belediyeler arasında işbirliği ve dayanışmayı geliştirerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Katılımcı ve modern teknolojileri takip eden bir yerel yönetim anlayışının yerleşerek yaygınlaşması amacıyla Yeni Nesil Sayaç Okuma Sempozyumuna büyük önem veriyoruz“ diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:864

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics