e-toplum 25 MART 2012 / 12:03

Marmara Belediyeler Birliği’nden modern sayaç atağı

Marmara Belediyeler Birliği tarafından İstanbul’da elektrik, su ve doğalgaz sektöründe faaliyet gösteren katılımcıların iştirakiyle yeni nesil sayaç okuma sempozyumu düzenlendi. 15 Mart’ta Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde düzenlenen sempozyuma 315 belediye, 16 Büyükşehir Belediyesi, 21 elektrik dağıtım şebekesi, gaz dağıtım şebekeler ve özel şirketler de katıldı. Sempozyumda, sektörün önde gelen projeleri tanıtıldı, bugün uygulanan ve gelecekte var olacak sistemler hakkında bilgi verildi.
Marmara Belediyeler Birliği’nin öncülüğünde Turkcell ve Intermec şirketlerinin sponsorluğunu yaptığı sempozyumun açılış konuşmasını Birlik Genel Sekreteri Prof.Dr. Recep Bozlağan yaptı. TEDAŞ, İSKİ, TRSayaç ve Gazbir adına yapılan konuşmalarını müteakip İSKİ, sektörde uluslararası ödüllü Sayaç Okuma Projelerini, Abone Adres Sistemleri ve Coğrafi Bilgi Sistemleri bütünleştirmeleri konularındaki deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.
İkinci sunum ise Turkcell tarafından gerçekleştirildi. Turkcell, sektörün geleceği olan akıllı sayaçların, uzaktan okunmasının operasyonel verimliliğe etkilerini ve enerji yönetiminde mobil teknolojilerin sağlayacağı faydaları anlatan kapsamlı bir sunum yaptı.
Etkinlik hakkında açıklama yapan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Belediyecilikte yeni teknolojilerin kullanımını destekleyip, yerel yönetimler ve belediyeler arasında işbirliği ve dayanışmayı geliştirerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Katılımcı ve modern teknolojileri takip eden bir yerel yönetim anlayışının yerleşerek yaygınlaşması amacıyla Yeni Nesil Sayaç Okuma Sempozyumuna büyük önem veriyoruz“ diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:864
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN