e-toplum 22 NİSAN 2012 / 11:40

Metrese twitter salvosu

Çin’in en tanınmış kadın yazarı Zhang Xin’in kocasının meğerse Ice Lee adlı bir metresi varmış! Ve de 5 yıldır sürüyormuş bu iş.
Eee?.. Valla, eeesi şu ki, Çin halkının, takma adıyla LiuLiu olarak tanıdığı ünlü hanım yazar, twitter’daki 2.1 milyon (iki milyon evet, yüzbini de var...Orası Çin!) izleyicisine bu olayı anlatınca, yazarın roman ve tv dizileri gibi bir durum çıkmış ortaya.
Bir kere, izleyici sayısı 2.5 milyona yükselmiş. Hele bir de eşinin fotoğrafı (burada görüyorsunuz) yayınlanınca, twitter alemindeki yorumlar “tadından yenmez” olmuş.
Çin’de twitter’ın kendi yok ama çakması var: Sina Weibo. Aynı işi görüyor. Hanım yazar, metres hanımdan “Minör Üçüncü”  diye söz edince, durum komediye dönmüş. Çünkü hanım yazarın 2007’de romanını yazdığı, sonra tv dizisi yapılan “Sığlıkta Debelenme” (Dwelling Narrowness) senaryosuna benzemiş: Genç kadın, yaşlı evli erkekle v.s.
LiuLiu, metres hanıma weibo’da şunu demez mi! “Son 23 yılımıza bir baktık da bundan sonrasını da birlikte geçirmeye karar verdik. Kocama son 5 yıldır verdiğin aşka teşekkür ederim. Ama umarım şu gerçeği kabul edersin: Beni, senden daha fazla seviyor.”
2.5 milyon izleyici bunu okuyunca “Helaaal!” demiştir- Çince tabii! IceLee’nin ne dediğini bilmiyoruz. Çünkü o sessiz. Ama, kocanın fotoğrafı yayınlanınca, birisi şunu yazmış: “Liu, sen ünlü bir senaristsin. Sayısız yakışıklı, kendini senin önüne atar. Niye bununlasın ki?”
Bir diğeri hak veriyor: “Eğer bütün erkekler aldatıyorsa, bari uzun boylu yakışıklı birini bul. Kardeşim Liu, bu salağı, metresine bırak. Paran var, ünün var.”
Gelişmeleri anlatan Tea Leaf Nation’dan yeni haber (!) duyarsam, aktaracağım.
ETİKETLER : Sayı:868

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics