e-toplum 18 EYLÜL 2013 / 16:16

Microsoft, Ankara’da yazılım geliştiricilerle buluştu

Ankara Kalkınma Ajansı’nın 18 - 19 Eylül tarihinde düzenlediği ‘Microsoft ile Mobil Dünya’ etkinliğinde; Microsoft ile yazılım geliştiriciler bir araya geldi.

Ankara Kalkınma Ajansı bilişim sektörünü desteklemeye yönelik çalışmaları doğrultusunda; ‘Microsoft ile Mobil Dünya’ etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında Ankaralı yazılım geliştiriciler; bulut bilişim, Microsoft’un girişimcilere özel programı BizSpark, mobilite, uygulama geliştirme ve ara yüz hazırlama ürünlerini daha yakından inceleme ve uzmanlarla tanışma şansı yakaladılar. Düzenlenen eğitimde Microsoft uzmanları tarafından Windows 8, Windows Phone ve Windows Azure ile programlamaya giriş bilgileri verildi.

Hedef Ankara’da bilişim teknolojilerinin geliştirilmesi
Toplantının açılış konuşmasında, Ankara Kalkınma Ajansı Birim Başkanı Ömer Faruk Kayaaslan, “Ankara’da bilişim teknolojilerinin geliştirilmesi Ajansımızın en büyük hedeflerinden. Teknolojide trendleri yaratan firmaların, doğrudan kendilerini anlatmalarını sağlıyoruz. Daha kapsamlı çalışmalarla da geleceğiz” dedi.

 Microsoft’dan katılan uzmanlar Burak Bayburtlu ve Mustafa Kasap Açık Akademi, Microsoft Girişimci Destek Programı Bizspark, Windows Azure’a Giriş konusunda sunum gerçekleştirdiler. Bayburtlu, “Ülke olarak bilişim üretiminde payımız sadece binde 8. Bizler sadece tüketici değil aynı zamanda üretici olalım diye Açık Akademi’yi kurduk. Nüfusumuzun yüzde 50’si 30 yaşın altında. 16 milyon öğrencinin sadece 5000’i bilgisayar mühendisi; bunun az olduğunu düşünüyoruz” dedi ve Bizspark ile de bir girişimcinin tüm ihtiyaçlarının karşılandığını kaydetti. Kasap da, Windows Azure’un Microsoft’un bulut bilişim çözümü olduğunun altını çizdi ve 3 farklı kategoride hizmet verdiğini açıkladı.

Etkinliği takiben katılımcılar Türkiye’nin ilk ve tek herkese açık, ücretsiz uygulama geliştirme okulu olan Açık Akademi üzerinden haftalık Webcast’ler ve interaktif eğitimler yoluyla eğitime devam edebilecekler.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics