e-toplum 14 MART 2010 / 18:00

Milli Savunma Bakanlığı ile Indra el sıkıştı

Indra, Milli Savunma Bakanlığı için kimyasal, biyolojik, radyo-nükleer (CBRN) laboratuvarı geliştireceğini duyurdu. CBRN tehditlerin onaylı analitik tespitine yönelik konuşlandırılabilir mobil bir laboratuarın tesis edilmesine ilişkin sözleşme taraflar arasında imzalandı. Uygulama süresi 18 ay olan sözleşmenin değeri 4 milyon doları buluyor. Şirket, sistemi geliştirmenin yanı sıra eğitim ve iş protokollerinin tanımlanması dahil olmak üzere laboratuvara kapsamlı lojistik destek de sağlayacak.
Indra’nın çözümü Türk Ordusu’nun ihtiyaçlarına göre uyarlama yeterliliği sözleşmeyi imzalamasında önemli bir rol oynadı. Bu sonuç, şirketin CBRN çözüm ve sistemleri alanında uluslararası rekabet gücünün bir kanıtını teşkil ediyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN