e-toplum 04 EKİM 2015 / 22:30

Mobilde yaratıcılık için eğitim fırsatı

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından kâr amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik “Kadın İstihdamın Arttırılması Mali Destek Programı” kapsamında, İstanbul Ticaret Odası (İTO) liderliğinde ve İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığında, Teknopark İstanbul’un iştiraki ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun desteğiyle ‘Mobil Çözümlerin Adresi: Kadın Projesi’ uygulanacak. Projeden faydalanacak kadınlar; BT başlığında mobil ve internet teknolojilerine yönelik ve tasarım/animasyona yönelik eğitimler ile konuyla ilgili teknik bilgilerini geliştirecekleri gibi, girişimcilik eğitimleri ile yenilikçi iş fikirleri geliştirme ve bu fikirlerin hayata geçirilmesine yönelik bilgi ve donanımlarını arttırma imkanı bulacak.

Eğitimlerde hedef; İstanbul’daki kadınların mobil teknoloji sektöründe etkinliğini arttırması, İstanbul’daki mobil teknoloji sektörünün küresel ölçekteki farkındalığın arttırılması ve mobil teknolojiler sektöründe istihdam edilen ve yenilikçi iş fikrini hayata geçiren kadın sayısının arttırılmasına katkı sağlanması. İTO, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Teknopark İstanbul aracılığıyla üniversite – sanayi işbirliği kapsamında, eğitim, danışmanlık ve yönlendirme hizmetlerinin verilmesi ile en az üniversite öğrencisi olan kadınların mobil teknolojiler sektöründe istihdam edilmesine ve girişimcilik kapasitelerinin arttırılmasına katkı sağlanması amaçlanıyor. Ön başvurular için adres ise www.ito.org.tr sitesi.

Kuluçka merkezinde yer alma fırsatı

Projenin hedef grubunu; en az üniversite öğrencisi veya mezunu olup, mobil teknoloji alanında çalışmaya veya mobil teknolojiler alanındaki iş fikrini hayata geçirmeye istekli kadınlar oluşturuyor. Hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin Sütlüce Yerleşkesi’nde verilecek Mobil Teknoloji Eğitimleri ve Mobil Teknoloji Tasarım Eğitim katılımcılarının arasından seçilecek 30 kişi de KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılma hakkı elde edecek.

Mobil Teknoloji Eğitimleri’ni başarı ile tamamlayan katılımcılar, eğitimlerden sonra uygulama geliştirmek için de Mobil Uygulama Geliştirme Atölyesi’ne katılacak. Eğitimlerin ardından proje katılımcısı kadınların geliştirdikleri uygulamaları ve uygulama fikirlerini melek yatırımcılara sunacakları “Dijital Girişimcilik Ödülleri” hayata geçirilecek. Buna ek olarak, eğitimleri başarı ile tamamlayan ve iyi bir iş fikri olan iki kadın girişimciye de  “Teknopark Kuluçka Merkezi”nde yer verilecek.

 
ETİKETLER : 1040

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics