e-toplum 15 OCAK 2012 / 14:27

Net dalaşı

Net_DalasiFransa’da cumhurbaşkanlığı seçimine 100 gün kala iki rakip arasındaki itiş kakış, internet sitelerinde sürüyor.
Birinci Öykü:  Sarkozy’nin rakibi Sosyalist Parti’nin lideri François Hollande, kendi ismini taşıyan sitenin isim hakkını kaybetti!  Hollande2012.fr sitesinin ismini, partiyle ilgisiz birisi almış. “Sonra Sosyalistlere vereceğim” demiş. Vermemiş. Ve şimdi bu siteyi tıklayınca, karşınıza Sarkozy’nin partisi UMP çıkıyor.
İkinci Öykü: UMP, Hollande’ın “Şimdi Değişim Zamanı” sloganına da sahip çıktı. lechangementcestmaintenant.fr sitesini tıklayınca solcu gazete Liberation’ın tıpatıp benzeri “Hibernation” çıkıyor. Yani: “Kış Uykusu.” Burası Liberation’la dalga geçme sayfası. Sayfanın dibinde “François Hollande”ın (!) “Projem”ini tıklayınca ise
beyaz bir sayfa açılıyor. Üzerinde tek sözcük:
Rien=Hiç Bir Şey.
Üçüncü Öykü: “Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste” demiş atalarımız. Benzer bir çakma siteyi birileri Sarkozy için kurmuş. Nicolasarkozy2012.fr sitesini tıklayınca ekrana, üzeri dövmeli, küçük bir bikini altından başka gerisi çıplak bir kadın resmi çıkıyor sadece.
Sarkozy hükümetinin 1 Ağustos 2011 tarihli bir kararına göre, bu tür internet numaralarıyla başkalarının itibarıyla oynamak suç.
Ama buna aldıran yok!
Geçen yaz aylarında
Sarkozy ve çevresinde
patlayan Karachigate skandalında aynı isimli bir site kurulmuştu. Burayı tıklayınca sayfaya doğruca Cumhurbaşkanlığı Sarayı
Élyséé geliyordu.
Hala geliyor!
Bkz: karachigate.fr

ETİKETLER : Sayı:854

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics