e-toplum 21 MART 2010 / 18:00

O, artık kurumsal

Ayağında  terliği, üzerinde kaykılmış t-shirt’üyle fotoğraflarına pek rastlamayacağız arkadaşın. O, artık kurumsal bir iş adamı. Fast Company Dergisi, kapağında kravatlı “mazbut” resmini yayınladı. Ve neyi ilan etti? Dünyanın en inovatif 50 şirketinin birincisi Faceboookkkk!
Geçen yıl –maazallah- 15. sıradaymış. Ama şimdi numara bir. Diyor ki Fast Company: “Amma yıldı ha! Mark Zuckerberg ve arkadaşları, siteye 200 milyon kullanıcı daha eklediler. Şimdi, MySpace ve diğer rakiplerin tozunu şöyle bir atacaklar. Yeni av arıyorlar. Ve çok, çok açlar.”
İkinci sırada kim var derseniz, oraya üç dev sıkışmış: Amazon, Apple, Google. Efendim, Amazon, geçen yıl 9. sıradayken üste sıçramış. Apple da 4. sıradan gelmiş buraya. Google zaten aynı yerdeymiş. Şimdi üçü kucak kucağa oturuyor.  Fast Company’nin yorumu: “Teknoloji devlerinde yangın var. Acımasız bir rekabet. Savaşı izliyoruz.”
Facebook için Fast Company yorumu: “Bu yıl 6 yaşına basıyor. Aslında, çoğu gözlemciye göre bu kadar bile yaşayamazdı. Oysa olgunluğa erişti. Dünyanın her ülkesinden 350 milyon kullanıcının seçtiği platform olabilmek için şirket büyüdü. Kurucusu, bir zamanlar köhne arabasıyla şirketin dandik ofisleri arasında mekik dokurdu. Şimdi, insan kaynakları uzmanınca işe alınmış bin 200 personeliyle beraber Palo Alto’daki 12 bin 540 metrekarelik yeni binasında yaşıyor. Ve şöyle diyor: Aynı anda hem büyük hem küçük olmanın avantajları var. Biz şimdi bu tatlı noktadayız.”
ETİKETLER : Sayı:763

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics