e-toplum 29 TEMMUZ 2011 / 14:10

Öğrenciler Avrupa’nın en iyi mühendisi olmak için yarışacak

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) EBEC (Avrupa BEST Mühendislik Yarışması) finaline ev sahipliği yapıyor. İTÜ Ayazağa Yerleşkesi, İTÜ GVO Ekrem Elginkan Lisesi’nde 1-11 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan yarışmalarda Avrupa finaline gidecek en iyi mühendislik öğrencileri belirlenecek ve 104 finalist EBEC’te yer alarak hayallerini gerçekleştirme şansı yakalayacak.
BEST mühendislik yarışmaları zincirinin finalinde, 5 bin katılımcı kendi üniversitelerindeki yarışmalara katılacak,  yarışmaların birincileri ise ulusal ya da bölgesel yarışmalarda yarışmaya hak kazanmış olacaklar. Öğrenciler bu yarışmalarda Avrupa’nın en iyi mühendisi olmak için “Vaka Analizi” ve “Takım Tasarımı” olmak üzere 2 alanda yarışacaklar. BEST İstanbul, İTÜ bünyesinde yer alan ve 2003’ten bu yana faaliyet gösteren bir yerel grup.
ETİKETLER : Sayı:832

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN