e-toplum 23 ŞUBAT 2015 / 07:03

OSTIM, ulusal ve uluslararası rol model konumunda

Türkiye Kalite Derneği’nin öncülüğünde yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne, OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü de katıldı. Diğer yandan OSTIM, benzer bir bölgenin Kenya’da kurulmasını isteyen Kenya Sanayi Bakanı’nı ağırladı.

OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, düzenlenen imza töreniyle Ulusal Kalite Hareketi’nin ( UKH ) üyesi oldu.

 

KalDer, UKH’ye katılan OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde, EFQM Mükemmellik Modeli’ni uygulayarak kurumsallaşmış bir yapının oluşturulmasına ve stratejilerin geliştirilmesine katkı sağlayacak. İyi Niyet Bildirgesi İmza Töreni, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve KalDer Ankara Yönetim Kurulu Başkanı M. Fahir Altan’ın katılımıyla, OSTİM Yönetim Binası’nda 26 Ocak tarihinde gerçekleşti. Kalite anlayışını küme firmaları ile bölgedeki tüm firmalara taşıyacaklarını aktaran Aydın, onların mükemmeliyet yolculuğunda OSTIM’in de çaba sarf edeceğinin altını çizdi. Altan ise OSTİM’in Türkiye’deki diğer tüm Organize Sanayi Bölgelerine rol model olacağını dile getirdi.

Kenya Sanayi Bakanı yatırımcıları ülkesine davet etti

Diğer yandan Kenya Sanayi Bakanı Adan Mohamed, kurmaylarıyla birlikte OSTİM'i ziyaret etti. Konuk Bakan, ülkesinde ithal ürünlerin ağırlıklı olarak Çin'den geldiğini, bu ürünlerin Türkiye'de de üretilebildiğine dikkat çekerek yatırımcıları ülkesine davet etti. Mohamed, "Girişimcileri nasıl destekleriz, yerinde görmeye geldik. Benzer bir bölge Kenya’da kurulabilirse size bu imkânı sunabiliriz. Nairobi’de tesislerimizi görmenizi isteriz” dedi. Kenyalı devlet adamı ülkesinde de OSTİM benzeri bir yapılanma için kapılarının açık olduğu mesajını verdi.

 
ETİKETLER : 1010

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN