e-toplum 08 HAZİRAN 2015 / 07:00

Oyun ile gelişim çağrısı

Avrupa Birliği Bakanlığı’nın desteğiyle iş dünyasının profesyonellerine rutin olmayan becerileri eğlenceli bir öğrenme yoluyla kazandırmak için, 2013’de Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ortaklığında başlanan INTOUCH-ICT projesi Ekim ayında tamamlanmış olarak Bilişim Kobilerinin kullanımına sunulacak. INTOUCH-ICT projesi kapsamında eğitim toplantıları yaparak projeler üzerinde fikir alışverişinde bulunan TBV, Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektöründe çalışanları, iş hayatının gereklerine öğretici mobil oyun ve içeriklerle hazırlıyor.

Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Egitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen, Avrupa Komisyonu hibelerinden Hayat Boyu Ögrenme Programı (LLP) tarafından fonlanan INTOUCH- ICT, Türkiye Bilişim Vakfı liderliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerde çalışan profesyonellerin, iletişim, ekip çalışması, planlama, öğrenme ve gelişim, değişime açık olma, yaratıcılık, anlaşılabilirlik, karar verme, yenilikçilik ve esneklik gibi rutin olmayan becerilerini artırmak için öğretici mobil oyun ve içerikler geliştiren INTOUCH- ICT projesi, Türkiye’den Enocta ve Okan Üniversitesi’nin yanı sıra İtalya, Macaristan ve İsveç’ten ortaklarla uluslararası bir yapıya sahip.

Akıllı telefon ve tabletler üzerinden kullanılabilen INTOUCH-ICT projesi kapsamında hazırlanan mobil oyunlarla, BİT sektöründe yer alan profesyoneller, bilgi ve becerilerini eğlenceli yollarla geliştirerek, iş hayatında karşılarına çıkacak rutin olmayan durumlara yönelik her daim hazırlıklı olacak. TBV’nin liderlik ettiği INTOUCH-ICT projesine ilişkin detaylı www.intouch-ict.eu adresinde yer alıyor. 

 
ETİKETLER : 1025

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics