e-toplum 28 MART 2011 / 22:53

PTT ile SGK birleşik posta için el sıkıştı

Sosyal Güvenlik Kurumu, 6111 sayılı yasa kapsamında ödeme kolaylığı getiren SGK alacakları konusunda, bilgilendirme mektuplarını PTT’nin sağladığı birleşik posta sistemiyle ulaştıracak.
Yasa kapsamında gönderilecek olan mektuplara ilişkin anlaşma çerçevesinde, baskısı yapılacak dokümanlar dijital ortamda SGK’dan alınarak dağıtımının sağlanacağını belirten PTT Genel Müdürü Osman Tural, “Alıcının varış yerine en yakın; Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin ve Erzurum’da bulunan ‘PTT Birleşik Posta Baskı Merkezleri’nde basılıp, zarflanarak, alıcısına en hızlı şekilde ulaştırılacak” dedi.
Tural, SGK’nın bu sistem sayesinde gönderilerin sadece posta harcamasında 362 bin TL’lik bir tasarruf sağlayacağını kaydetti. Tural, buna iş gücü ve zaman tasarrufunun da eklenmesiyle tasarruf miktarının büyük ölçüde artacağına söyledi
SGK Başkanı Emin Zararsız ise 6111 Sayılı Kanun kapsamında gönderilecek mektuplarda PTT’nin Birleşik Posta sistemiyle önemli ölçüde işgücü ve zaman tasarrufu sağlayacaklarını ifade etti. Zararsız, “Bu sistem hem iş gücü hem de maliyet açısından avantaj sağladı. Bu işi bizim yapmamız halinde karşılaşacağımız maliyetle böyle yapılması arasında çok büyük fark var. Maliyetin ötesinde çok ciddi sayıda bir kesime derdimizi rahat bir şekilde anlatabileceğiz, ulaştığına emin olacağız” dedi.

Birleşik Posta Sistemi (Hybrid Mail) nedir?
Alıcılarına ulaştırılmak istenen hesap ekstreleri, faturalar, bildirimler, broşürler, reklam dokümanı gibi bilgilerini dijital ortama alınması, baskı dizaynlarının yapılması, alıcı adreslerinin bulunduğu en yakın baskı merkezine elektronik ortamda iletilmesi, baskı merkezlerince de önceden belirlenmiş olan format ve düzende baskının yapılarak katlanıp, (istenilir ise içerisine insert eklenmek suretiyle) zarflanarak posta gönderisi haline dönüştürülmesi suretiyle dağıtıcılar kanalıyla alıcısına teslim edilmesini sağlayan sistemdir.
ETİKETLER : Sayı:814

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics