e-toplum 16 MAYIS 2010 / 18:00

PTT ve Ergo’nun BT altyapıları konuşacak

PTT ve Ergo Türkiye, sigorta ürünlerini çok daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla işbirliği yaptı. İmzalanan acentelik sözleşmesi gereğince Ergo Türkiye, PTT’nin Türkiye geneline yayılmış 81 ilde bulunan işyerlerinden ferdi kaza sigortası, hayat sigortası ve bireysel emeklilik ürünleri sunacak. Konuyla ilgili Ankara’da gerçekleştirilen imza törenine PTT Genel Müdürü Osman Tural ve Ergo Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Recep Akkaya katıldı.
Gerçekleştirilen anlaşma ile 140 kurum ve kuruluşun 167 işi müşterilerine sunulur hale getirilmesini sağladıklarını belirten PTT Genel Müdürü Osman Tural, iş yapmak isteyen herkesin PTT’yi iş ortağı olarak yanında görmek istediğine dikkat çekti.
Ergo ile birlikte PTT bilgi teknolojileri altyapısını konuşabilir hale getirdiklerini dile getiren Tural, PTT’nin aylık ortalama 17 milyon işlem hacmiyle 17 milyon potansiyel müşterisini farklı işbirliklerine de açtıklarını aktardı.
Türkiye’nin 70 milyona yaklaşan genç nüfusuyla sigorta sektörü için büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Ergo Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Recep Akkaya, buna rağmen sigorta penetrasyon oranının halen çok düşük seviyelerde olduğunu ve bilincin artırılması konusunda kurumlara çok iş düştüğünü anlattı. Akkaya, “Ergo Türkiye olarak tüketicilerin bilinçlendirilmesi ve ürünlere kolay erişebilmesi için ürünlerin tasarlanmasından satış kanallarına kadar süreçte farklı çalışmalar üzerinde çalışıyoruz. Ülkemizin en yaygın kurumlarının başında gelen PTT ile yaptığımız bu işbirliği kamuoyunun sigorta ve bireysel emeklilik  konusunda bilinçlendirilmesi için büyük önem taşıyor. Bundan böyle tüketiciler Türkiye’nin her köşesinde bulunan PTT işyerlerinden ferdi kaza sigortası, hayat sigortası ve bireysel emeklilik ürününü satın alabilecek. Bunun yanı sıra ferdi kaza poliçeleri çevrimiçi olarak da kesilebilecek ve çok yakın bir gelecekte tüketiciler PTT matiklerden ürünleri ve BES hakkında bilgi alabilecek” dedi.
ETİKETLER : Ergo Sigorta PTT Sayı:771

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics