e-toplum 24 KASIM 2014 / 09:44

Sağlık turizmi için 5 yılda 5 milyar dolar

Sağlık Bakanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenecek ‘İstanbul Health Expo – Sağlık Turizmi, Medikal Teknolojiler, Tıbbi Uzmanlık Fuarı ve Kongresi’nin tanıtımı amacıyla Ankara’da 11 Kasım’da toplantı düzenlendi. CNR Expo Yeşilköy’de 10-13 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan İstanbul Health Expo’da, Türkiye’yi medikal, sağlık hizmetleri, donanım ve sağlık turizmi alanlarında liderliğe götürecek stratejiler tartışılacak. CNR Holding Grubu CEO’su Cem Şenel lansman toplantısında yaptığı konuşmada; fuarın uluslararası yeni iş birliği imkânlarına zemin hazırlayacağına vurgu yaparak KOSGEB desteği aldıklarını da kaydetti ve yeni mevzuatla ilgili çalışmaların ilk kez İstanbul Health Expo’da açıklanacağına da dikkat çekti.

Sağlık turizmi bir devlet politikası oldu  

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ömer Tontuş, konuşmasında şunları ifade etti: “Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı ‘Milli Ekonomi’ hedeflerinde de yer alan sağlık turizminden; 5 yılda 5 milyar dolar gelir getirmesi bekleniyor. Sağlık turizmi artık bir devlet politikası oldu ve Sağlık Bakanlığı’nın kontrolünde. Sağlık Bakanlığı Koordinasyon Kurulu da kuruluyor. Süreci doğru hazırlayabilmek bakanlık olarak temel ögemiz.”
ETİKETLER : 997

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN