e-toplum 13 OCAK 2014 / 08:02

Sağlık ve güvenlik bilgileri tek platformda

Enocta, MED Akademi ile birlikte İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) konusunda merak edilen konuların yanı sıra eğitim videoları ve risk analizlerinin yer aldığı ‘İSG Kampüs’ portalını hayata geçirdi. İşletmeler ve profesyoneller için hem mevzuattan kaynaklanan hem de iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşmasına yönelik eğitimler sunan İSG Kampüs, www.isgkampus.com adresinde İSG dünyasını bir araya getirmeyi hedefliyor.
Enocta Genel Müdürü Ahmet Hançer, yıllarca kullanılacak, güncellenen bir ‘İSG Belleği’ yaratmayı hedeflediklerini belirtti. Hançer, sundukları eğitimlerle iş sağlığı ve güvenliği konusunda insanları bilinçlendirmeyi amaçladıklarını vurguladı. Enocta, İSG Kampüs aracılığıyla şu eğitimleri sunuyor:
İş Sağlığı ve Güvenliğinde Tarafların Sorumlulukları ve Güvenlik Kültürü: Bu eğitim ile çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler ile çalışanların yasal hak ve sorumluluklarının aktarılması ve güvenlik kültürünün benimsetilmesi hedefleniyor.
Ofislerde Olası İş Kazalarının ve Meslek Hastalıklarının Önlenmesi: Bu eğitimde; ofislerdeki olası iş kazaları ve meslek hastalıklarının nedenleri, güvenlik ve sağlık işaretlerinin kullanım alanları, ergonomik çalışma ortamının düzenlenmesi ve elektrik tehlikelerine karşı alınacak önlemler anlatılıyor.
Risk Değerlendirme Aracı: Çok yakında İSG Kampüs’te yer alacak olan bu araç, kurum veya şirketlerin iş güvenliği risklerini çalıştığı sektöre özel sorularla değerlendirmesine ve uzman görüşü almasına olanak sağlıyor.
ETİKETLER : Sayı:954

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN