e-toplum 11 MART 2012 / 15:33

Sağlıktaki yeni politikalar Health- TİC etkinliğinde konuşuldu

Uluslararası Sağlıkta Bilişim ve İletişim Zirvesi, bu yıl ilk kez 3-4 Mart 2012 tarihleri arasında HEALTH-TİC adı altında düzenlendi. Etkinlik, Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Bilim Üniversitesi desteğiyle, AssisTT ana sponsorluğunda İstanbul Grand Cevahir Otel’de gerçekleştirildi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İstanbul Bilim Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hakan Berkkan, zirvenin amacını; “bilişim ve iletişim sektöründeki uluslararası yenilikleri, ülkemiz sağlık sektörüyle bir araya getirmek ve işbirliği sağlanmasına katkıda bulunmak” şeklinde özetledi.
Berkkan’ın ardından İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Haydar Sur KHK’nin ve yeni sağlık düzenlemelerinin getirecekleri üstüne bir konuşma yaptı.
AssisTT Genel Müdürü Adil Zembat, şirketlerinin Sağlık Bakanlığı ile işbirliği hakkında bilgi verirken, etkinliğin tek yurtdışından katılan konuşmacısı ise EuroRec Başkanı Prof.Dr. Georges De Moor oldu. Moor, konuşmasında elektronik kayıt sisteminde son eğilimler üstüne Avrupa’da gelişmeleri aktardı.
Etkinliğin ilk günü öğleden sonra ve ikinci gün tüm gün boyunca paneller düzenlendi. Etkinliğe uluslararası sağlık, bilişim ve iletişim temsilcileri, şirket yetkilileri, kamu kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ve teknik çalışanları, sağlık dernekleri, medikal şirket temsilcileri ve akademisyenler katıldı.
ETİKETLER : Sayı:862

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN