e-toplum 29 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Satış elemanı: Julia Roberts

Seyrek film çevirdiği için her filmi kıymete binen Julia Roberts’in yeni filmi “Ye..Dua et..Sev” (Eat, Pray, Love) turizm tanıtımı yapıyor. Bir kadının kendini bulma serüvenine dayanan senaryo, Amerikalı yazar Elizabeth Gilbert’in 180 hafta New York Times “bestseller” listesinde kalan ünlü romanından...
Condé Nast yayınevinin “Traveler” (Gezgin) adlı turizm dergisi, “Gittikleri yerlere siz de gidebilirsiniz” demeye getirmiş:
• Kitapta Miss Elizabeth, aşk acısını unutmaya geldiği Roma’da en turistik noktalardan İspanyol Merdivenleri yakınında daire kiralar. Film çekimi sırasında Julia da o yörede Hotel Raphael’de kalmış. Da Pancrazio Restoran’da yemiş. Siz de onların izini sürebilirsiniz. Dergi, adresler veriyor.
• Kitapta Elizabeth’i Roma “kesmiyor.” Doğal olarak (!) Hindistan’a yogaya gitmesi gerek. Yazar, hangi yoga merkezine gittiğini yazmamış- özellikle! Ama bu işleri bilenlere göre adres şu: Maharaştra Eyaletinde Gurudev Siddha Peeth aşramı... Filmde Julia’yı başka bir aşramda görüyoruz. Film ekibi ayrı bir mükellef adreste kalmış. Hepsinin adresi var.
• Kitapta Elizabeth’in “artık” aşık olması gerekiyor. Bu operasyon için Hindistan olmaz. Bali lazım. Orada “Ubud” adlı ultra-lüks bir otelde kalmış. Oda hizmetçisi Mario, el falcısı Ketut ve şifacı Wayan’la ahbap olmuş. Filmde Julia, Ubud’da “Four Seasons”da kalıyor.
Bu oteller turizmin uç noktasında ünlüler... Efendim, romandan sonra Mario’nun şansı bir açılmış: Kendisi şimdi turist rehberi. Mariourip@yahoo.com adresinden ulaşabilirsiniz. Ketut el falı bakmaya devam. (Aş bu hayatı Ketut!) Wayan ise kafe işletiyormuş. (Filmden sonra şansları daha açılacaktır. Müdüriyet).
ETİKETLER : Sayı:786

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics