e-toplum 17 AĞUSTOS 2015 / 01:21

Savaş-elektronik sistemlerinde iş birliği

Aselsan - Havelsan iş ortaklığı ile SEDEF Tersanesi arasında, Havuzlu Çıkarma Gemisi’nde (LPD) bulunacak savaş-elektronik sistemleri konusunda sözleşme imzalandı. Aselsan - Havelsan iş ortaklığı ile SEDEF Tersanesi arasında, LPD Gemisi’nde bulunacak savaş-elektronik sistemlerinin sağlanması ve bütünleştirilmesi konusunda imzalanan sözleşmede; Aselsan'ın iş payı 127 milyon 252 bin Euro, Havelsan’ın iş payı 87 milyon Euro oldu.

Projede Aselsan tarafından; Havuzlu Çıkarma Gemisi, Mekanize Çıkarma Araçları, Araç / Personel Çıkarma Araçları üzerinde yer alacak Muhabere ve Uydu Sistemleri, IFF sistemi, 12.7 mm STAMP ile 25 mm STOP Silah Sistemleri, Akustik ve Sonar Sistemleri, Radar Sistemleri, Elektronik Harp Sistemleri, Kızılötesi Arama ve Takip Sistemi, Lazer İkaz Sistemi, Elektro-Optik Dayrektör ve Seyir Sistemleri için tasarım, geliştirme, üretim, tedarik, platforma bütünleştirme, test-tecrübe ve bütünleşik lojistik destek faaliyetleri gerçekleştirilecek. Projede Havelsan; Havuzlu Çıkarma Gemisi’nin, ana görev fonksiyonlarıyla çok tehditli ortamda savaşma yeteneğini sağlayan Ağ Destekli Savaş Yönetim Sistemi (ADVENT), Gemi Veri Dağıtım Sistemi, CCTV sistemi, Mesaj İşletim Sistemi, Link-11/16/22 taktik veri link sistemleri ve gemi üzerinde konuşlanabilecek olan milli Amfibi Görev Kuvveti Harekat Merkezi ile Çıkarma Kuvveti Harekat Merkezine ait Komuta Kontrol ve Bilgi Sistemleri’nin (KKBS) tasarım, geliştirme, üretim / tedarik, test-tecrübe ve bütünleşik lojistik faaliyetlerini sağlayacak.
ETİKETLER : 1034

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN