e-toplum 03 ŞUBAT 2014 / 08:04

Savunma sanayi, kendi ürününü ve markalarını üreten tek sektör

Hava-Hava Ve Hava-Yer Sistemleri Arasında İhtiyaç Duyulan Veriyi/Görüntüyü Aktarabilecek Veri Bağı Sistemi Geliştirilme Projesi (KEMENT) ile Hava Platformları için Milimetre Dalga Radarı Geliştirilmesi Projesi’nin imza törenleri 21 Ocak’ta Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nda düzenlendi.

KEMENT Projesi, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve Meteksan Savunma Sanayi arasında, 1’inci HİBM Komutanlığı, TÜBİTAK SAGE, TÜBİTAK UEKAE, Roketsan ve Milsoft alt yükleniciliğinde, Hava Platformları için Milimetre Dalga Radarı Geliştirilmesi Projesi İmza Töreni ise Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Meteksan Savunma Sanayi ve TUSAŞ arasında gerçekleştirildi. İki faz halinde yürütülecek KEMENT Projesi’nin sözleşmesi Faz-1 bedeli üzerinden imzalandı. 38 ay sürecek olan Faz-1’in sözleşme maliyeti ise 26.549.000. ABD Doları.
Savunma Sanayi Müsteşarlığı, milli akıllı mühimmatlarda ve seyir füzelerinde kullanılmak üzere veri link terminali geliştirilmesine yönelik önemli bir teknoloji kazanım projesi başlattı. KEMENT Projesi kapsamında geliştirilecek terminallerle ağ tabanlı bir yaklaşım ile mühimmatın birden fazla platform tarafından komuta ve kontrolü sağlanabilecek ve anlık değişen ihtiyaçları karşılayabilmek için havada hedef güncellemesi yapılarak operasyonel etkinlik artırımı sağlanacak.
ETİKETLER : Sayı:957

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN