e-toplum 13 MAYIS 2011 / 21:44

Savunma teknolojilerinde yerli katkı artıyor

IDEF’11 10’uncu Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 10-13 Mayıs günleri arasında gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından açılışı yapılan fuarda Türkiye dahil 48 ülkeden 621 yerli ve yabancı şirket ve temsilcileri bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yaptığı konuşmada, “Türkiye savunma sanayisine büyük önem vermektedir. Çok büyük gelişmeler olmuştur. Savunma sanayimizle ilgili tüm projeleri, tesisleri ve imkanları yakından takip ediyoruz. Özel sektörümüz de bu alanda teşvik edilmekte ve çok önemli yatırımlar yapmaktadır. Dost ülkelerle savunma sanayi konusunda anlaşmalar yapmaya önem veriyoruz” dedi.
Bu yıl 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan Türk Hava Kuvvetleri’nin fuarda gerçekleştirdiği etkinlikler de fuara ayrı bir heyecan ve renk kattı. Ayrıca; milli olarak özgün tasarımla Türk tersanelerinde inşa edilen su üstü harp gemileri Büyükçekmece Koyu’nda sergilendi. Fuara yerli üretim Altay isimli tank ve İnsansız Hava Aracı (ANKA) damgasını vurdu. Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile Aselsan arasında, milli Altay tankı üretimine ilişkin sözleşme imzalandı.
ETİKETLER : Sayı:821
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN