e-toplum 05 AĞUSTOS 2011 / 11:42

Sayısal oyun sektörü Dinç isminde buluştu

Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu’nun başkanı Mevlüt Dinç oldu. Federasyon, Türkiye’de sektörün sağlıklı gelişimi için tüm kesimlerin buluşma noktası olacak.
Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu’nun 3 Ağustos’ta Ankara’da yapılan Başkanlık seçiminde Mevlüt Dinç, Başkan olarak seçildi. Seçimde toplam 22 oy kullanılırken, 1 oy geçersiz sayıldı. Dinç 14 oy alırken, diğer aday olan Haluk İskender ise 7 oy aldı. Sonuçların belli olmasının ardından kısa bir konuşma yapan Dinç, uluslararası bazda 30 yıla varan tecrübesi olduğunu ve federasyon çatısı altında önemli işlere imza atmayı hedeflediklerini ifade etti.

Federasyonun öncelikleri çok
Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu; dijital oyun alanındaki tüm paydaşları bir araya getirmek, sektörün gelişimini ve potansiyelini yerinde değerlendirebilmek adına, yoğun çalışmaların ardından, geçtiğimiz aylarda Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’ne (SGM) bağlı olarak kurulmuştu.
Sektörde oyun geliştiriciler ve oyun sektörünün donanım ayağında yer alan yerli ve yabancı şirketler, dağıtıcılar, akademisyenler, internet kafeler, aileler ve sektörde söz sahibi olan diğer birçok kesimin buluşma noktası olan federasyonda, Başkanlık seçiminin ardından, alt çalışma gruplarının ve bu gruplarda görev alacak isimlerin belirlenmesi hedefleniyor.
Sayısal oyunlar sektörünün Türkiye’de sağlıklı büyümesi, sayısal oyunlara ilgi duyan milyonlarca oyuncunun ulusal ve uluslararası etkinliklere katılımı, Türkiye’de oynanan sayısal oyunlarla ilgili derecelendirme çalışmalarının yapılması ise federasyonun öncelikleri arasında yer alıyor.
ETİKETLER : Sayı:833

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics