e-toplum 23 MAYIS 2013 / 10:30

SGK TV'nin resmi açılışı yapıldı

Sosyal Güvenlik Haftası, 13 - 19 Mayıs tarihinde, Sosyal Güvenlik Kurumu’nu paydaşlarına tanıtmak, vatandaşları hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 Sosyal Güvenlik Haftası’ndaki etkinlikler kapsamında Türkiye genelinde bilgilendirme faaliyetleri, protokol ve sivil toplum kuruluşları ziyaretleri, kültürel, sportif ve gönüllü katılımlı etkinlikler düzenlendi. İllerde ‘En çok prim ödeyen ilk 10 işverene’ ve Türkiye genelinde en çok prim ödeyen işverenlere, düzenlenen törenlerle plaket verildi.

SGK TV’ye dünyanın her yerinden ulaşılıyor

Sosyal Güvenlik Haftası’nda SGK TV ve Kurumsal Bilgi Ekranları’nın resmi açılışı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yapıldı. SGK TV ve Kurumsal Bilgi Ekranları ile vatandaşların; doğru bilgiye, ilk elden ve en doğru kanaldan, kolay şekilde erişimlerinin sağlanması amaçlanıyor. SGK TV’ye, internet üzerinden 7 gün 24 saat zaman ve mekândan bağımsız, dünyanın her yerinden ulaşılıyor. sgktv.gov.tr web adresinden ulaşılacak SGK TV; başta çocuklar olmak üzere, toplumun tüm kesimlerine dönük zengin içerikle yayın yapan bir tematik kanal olacak. Aynı zamanda, illerde ve Sosyal Güvenlik Merkezi olan ilçelerdeki, kapalı devre yayın yapılan televizyon ekranları olan Kurumsal Bilgi Ekranları aracılığıyla, vatandaşlara sosyal güvenlik mevzuatından doğan hakları ve ödevleri konusunda bilgilendirme sağlanacak. Mesai saatleri içerisinde, 79 ilde ve bağlı ilçelerde toplam 350 Kurumsal Bilgi Ekranı’ndan yayın yapılıyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN