e-toplum 18 ŞUBAT 2013 / 08:01

Siber güvenlikte uluslararası iş birliğine vurgu yapıldı

‘Broader Way Forum - Siber Güvenlik’ etkinliği, Ankara’da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun desteğiyle, Huawei Türkiye tarafından 13 Şubat’ta düzenlendi.
Her geçen gün daha da önemli bir hal alan ulusal siber güvenlik konusunun gereksinimlerini ve Türkiye’deki yol haritasını tartışmak amacıyla düzenlenen ‘Broader Way’; sektörün mobil genişbant potansiyelinden ve genişbandın getirdiği sosyal imkânlardan faydalanmasını sağlayacak yeni gelişen iş modellerini tanımlayan, eylem odaklı uluslararası bir forum. Kamu ve ilgili paydaşların ortaklığıyla düzenlenen ve ikincisi gerçekleştirilen Broader Way Siber Güvenlik Konferansı’nda; kamu ve özel sektör katılımcıları birbirleriyle bilgi paylaşımına girerek aynı zamanda Türkiye’nin siber güvenlikle ilgili attığı adımları, sorunları ve muhtemel çözümleri de tartıştılar.
Açılış konuşmalarını; Huawei Telekomünikasyon Genel Müdürü Wu Congcheng, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2. Başkanı Ayhan Beydoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme  Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Fırat ve Huawei Başkan Yardımcısı ve Global Siber Güvenlik Yetkilisi John Suffolk yaptılar. Kamu Gözüyle Siber Güvenlik paneli de düzenlenen etkinliğe; Haberleşme Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Ömer Lütfi Aydın moderatörlük yaparken, Gündüz Şengül, Dr. Murat Güneştaş, Yüksel Günaydın, Mehmet Selçuk Korkmazer, Dr. Hayrettin Bahşi de panelist olarak katıldı.
ETİKETLER : Sayı:909

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics