e-toplum 07 EYLÜL 2015 / 02:02

Sigortada tüm süreçler mobilde

Anadolu Sigorta, sigortalılarına ücretsiz bir hizmet olarak verdiği endüstriyel tesislerin risk analizi ve risk raporu üretme süreçlerini hızlandırmak ve standart hale getirmek için yeni bir mobil tablet uygulaması geliştirdi. RiskPad uygulaması ile risk mühendisleri ve satış ekipleri, sigortalılarına daha hızlı hizmet verebilecek. Endüstriyel tesislerin risk analizi ve risk raporu üretme süreçlerini hızlandırmak ve standart hale getirmek için geliştirilen RiskPad uygulaması ile Anadolu Sigorta’nın risk mühendisleri ve satış ekipleri, gerçekleştirdikleri saha ziyaretleri sırasında, yönlendirmeli ve çoktan seçmeli sorulara aldıkları cevapları hemen o esnada sisteme girerek, otomatik ve anlık risk raporları üretebiliyorlar.

Yazılım, ayrıca GPS ile haberleşerek bulunulan konum ile ilgili, Anadolu Sigorta veri tabanında yer alan ve sel, heyelan, toprak kayması gibi risklerin işlenmiş olduğu sayısal haritaları kullanıcının önüne getiriyor, böylece risklerin doğru tespitine yardımcı oluyor. Uygulama hem çevrimiçi hem çevrimdışı olarak kullanılabiliyor. Cihazın kamerası ile çekilen fotoğraflar, anlık olarak raporun ilgili bölümüne eklenebiliyor ve her fotoğrafın altına not yazılabiliyor.

Uygulamada veri girişine göre otomatik iyileştirme önerileri üretilirken, kullanıcı hangi önerilerin raporda yer alması gerektiğini uygulama üzerinden seçebiliyor. Tüm raporlar ortak ağ yapısında saklanıyor, bunlar arasında hem uygulama hem de rapor formu olarak arama yapılabiliyor. Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, RiskPad uygulaması konusunda şu bilgileri verdi:

“Büyük hasarlarda, maddi hasarların yanı sıra işletmelerin prestij kayıpları da söz konusu. Ayrıca firma tekrar faaliyete geçene kadar pazar payını, rekabet avantajını kaybedebilir. Uzman risk mühendislerimiz tarafından sigortalılarımıza ücretsiz olarak verilen bu hizmeti her zaman yapmayı amaçlıyoruz. RiskPad’i, sigortalılarımıza ve iş ortaklarımıza daha hızlı ve kaliteli hizmet verme hedefimizde önemli bir aşama olarak görüyorum.”
ETİKETLER : 1037

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics