e-toplum 13 EKİM 2014 / 13:52

Şimdi değerlendirme zamanı

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından 26 Haziran’da ilan edilen ‘Bilgi Toplumuna Dönüşüm ve Bilgi İletişim Teknolojileri ile Sanayi Bölgelerini Geliştirme Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’na başvurular sona erdi. 15 milyon TL bütçeye sahip program kapsamında ‘kâr amacı güden’ bileşeninde işletmelerden 30 başvuru yapıldı. ‘Kâr amacı gütmeyen’ kategorisinde ise 14’ü belediye, 10’u kamu kurumu, 5’i sivil toplum kuruluşu (STK), 4’ü üniversite, 4’ü organize sanayi bölgesi, 3’ü kooperatif, 3’ü kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu ve 2’si de üretici birliği tarafından olmak üzere toplam 45 başvuru yapıldı. Toplam başvuru sayısı böylece 75 oldu.

Sanayi Bölgelerini Geliştirme Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında ise organize sanayi bölgelerinden 9, serbest bölgelerden 1 ve küçük sanayi sitelerinden 5 olmak üzere toplam 15 proje sunuldu.

Sonuçlar Aralık ayında duyurulacak

Bundan sonraki süreçte değerlendirmenin ilk aşaması olan ön inceleme tamamlanacak. Yapılan başvurular üzerinden, başvuru rehberinde talep edilen belgelerin doğru ve eksiksiz sunulmuş olması ve başvuru sahibinin, ortaklarının ve proje konularının başvuru rehberinde belirtilen kriterlere uygunluğu gibi hususlar yönünden yapılacak ön inceleme sonucunda başarılı bulunan projeler, teknik ve mali değerlendirme aşamasına alınacak. Teknik ve mali değerlendirme aşamasında başvuru rehberinde belirtilen değerlendirme usulleri ve kriterleri doğrultusunda projeler bağımsız değerlendiricilerce değerlendirilecek. Projelerin nihai değerlendirme sonuçlarının Aralık ayında duyurulması planlanıyor.

İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Murat Yılmazçoban, program kapsamında kazanan projelere aktarılacak kaynakla İzmir’in bilgi toplumuna dönüşüm sürecinin hızlandırılması ve bu süreci destekleyecek uygulamalarının yaygınlaştırılması kapsamında, işletmelerin belirlenen öncelikli alanlarda kaliteli bilgi iletişim teknolojileri üretmelerinin sağlanması hedefine katkı sağlanacağını belirtti.
ETİKETLER : 991

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics