e-toplum 22 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Sosyal ağlar kişisel bilgilerin ifşa ortamı olmasın

Şirketler müşteri ve tedarikçilerine ulaşmada gerçek zamanlı anında mesajlaşma hizmeti Skype, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan yararlanıyor. Kaspersky Lab uzmanları buradaki büyük potansiyelin aynı zamanda ciddi güvenlik açıkları barındırdığını bildiriyor.
Sosyal ağlarda söz konusu örnekler siber suçluların zararlı yazılımları yayıp, çalışanların işistasyonları ve şirket ağlarına zarar vermek için artık e-posta yerine Facebook ve Twitter gibi ortamları tercih ettiklerini gösteriyor. Kaspersky’den yapılan açıklamaya göre, hesap başına 65-300 dolar arasında değişen fiyatlarla gerçek Facebook hesaplarına ait giriş bilgilerinin çalınarak satılıyor.
ETİKETLER : Sayı:785
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN