e-toplum 06 MART 2011 / 18:00

Suriye’de düzenleyici kurum oluşturulmasına BTK desteği

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Suriye Haberleşme ve Teknolojiler Bakanlığı arasında telekomünikasyon düzenlemeleri alanında bilgi, tecrübe ve uzman değişimi yapılmasını öngören mutabakat zaptı imzalandı. İmzalar, Suriye Haberleşme ve Teknolojiler Bakan Yardımcısı Dr. Muhammad Aljalalı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu İkinci Başkanı Dr. T. Ayhan Beydoğan tarafından 24 Şubat’ta atıldı.
Suriye heyeti, BTK ziyaretinde, kurumun yapısı ve faaliyetleri ile sektöre ilişkin bilgi aldı ve Mobil Cihaz Kayıt Sistemi, Numara Taşınabilirliği Sistemi, Milli Monitör Sistemi ve Piyasa Gözetim Laboratuvarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Mutabakat zaptının imzalanmasının ardından konuşan BTK İkinci Başkanı Dr. T. Ayhan Beydoğan, 2010 yılı Aralık ayında gerçekleştirilen Suriye ziyaretinde ikili ilişkilerin geliştirilmesi yönünde karar alındığını anımsatarak işbirliği protokolünün bu çerçevede imzalandığını belirtti. Beydoğan, işbirliği ile bilgi, tecrübe ve uzman paylaşımının gerçekleştirileceğini belirterek şunları söyledi: “Suriye’de henüz düzenleyici kurum bulunmamakta. Düzenleyici kurum oluşturma sürecinde de bu anlamda bilgi ve tecrübelerimizi de Suriye’ye aktarmak istiyoruz.”
Suriye Haberleşme ve Teknolojiler Bakan Yardımcısı Dr. Muhammad Aljalalı ise, BTK ile gerçekleştirilen protokole ilişkin memnuniyetlerini ve teşekkürlerini ileterek ikili ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini kaydetti.
ETİKETLER : Sayı:811

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN