e-toplum 06 MART 2011 / 18:00

Suriye’de düzenleyici kurum oluşturulmasına BTK desteği

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Suriye Haberleşme ve Teknolojiler Bakanlığı arasında telekomünikasyon düzenlemeleri alanında bilgi, tecrübe ve uzman değişimi yapılmasını öngören mutabakat zaptı imzalandı. İmzalar, Suriye Haberleşme ve Teknolojiler Bakan Yardımcısı Dr. Muhammad Aljalalı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu İkinci Başkanı Dr. T. Ayhan Beydoğan tarafından 24 Şubat’ta atıldı.
Suriye heyeti, BTK ziyaretinde, kurumun yapısı ve faaliyetleri ile sektöre ilişkin bilgi aldı ve Mobil Cihaz Kayıt Sistemi, Numara Taşınabilirliği Sistemi, Milli Monitör Sistemi ve Piyasa Gözetim Laboratuvarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Mutabakat zaptının imzalanmasının ardından konuşan BTK İkinci Başkanı Dr. T. Ayhan Beydoğan, 2010 yılı Aralık ayında gerçekleştirilen Suriye ziyaretinde ikili ilişkilerin geliştirilmesi yönünde karar alındığını anımsatarak işbirliği protokolünün bu çerçevede imzalandığını belirtti. Beydoğan, işbirliği ile bilgi, tecrübe ve uzman paylaşımının gerçekleştirileceğini belirterek şunları söyledi: “Suriye’de henüz düzenleyici kurum bulunmamakta. Düzenleyici kurum oluşturma sürecinde de bu anlamda bilgi ve tecrübelerimizi de Suriye’ye aktarmak istiyoruz.”
Suriye Haberleşme ve Teknolojiler Bakan Yardımcısı Dr. Muhammad Aljalalı ise, BTK ile gerçekleştirilen protokole ilişkin memnuniyetlerini ve teşekkürlerini ileterek ikili ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini kaydetti.
ETİKETLER : Sayı:811

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics