e-toplum 28 MART 2011 / 22:53

TBD’nin yeni yönetimi belirlendi

Genel kurulun açılış bölümünde Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı ve TBD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turhan Menteş konuştu.

Yeni eylem planı çevre ve enerjiye eğilecek
Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz genel kurul açılışında yaptığı konuşmada, sektörün tüm bileşenleriyle birlikte süresi dolan “Bilgi Toplumu Stratejik Eylem Planı”nın yenisinin hazırlıklarının devam ettiğini kaydetti. Yeni eylem planının yeni bir küresel ortamda yapıldığına dikkat çeken Yılmaz, çevre ve enerji sorunlarına ilişkilendirilen bir eylem planı hazırlanması gerektiğinin altını çizdi. Yılmaz yeni eylem planı ile ilgili şunları aktardı: “Ekonomik kriz, işsizlik gibi ortamlarda yeni hazırlanacak stratejinin büyüme ve istihdam odaklı olmasını istiyoruz. Vatandaşın katılımcı, ihtiyaçlarını kolaylaştırıcı ve iş dünyası üzerindeki yükleri azaltacak bir strateji olmalı. Hava, deniz ve karayollarında yakaladığımız başarıyı sanal yollara da taşımalıyız. Bu yüzden genişbant altyapımızı geliştirmek zorundayız.”

CHP iktidara gelirse sektöre bakanlık gelecek
CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, yeni dönemde CHP’nin bir ilki gerçekleştirerek Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığını hayata geçirdiğini ifade etti. Halıcı, sektörün beklentileri doğrultusunda seçim sonrası CHP’nin iktidara gelmesi halinde Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı kurulması için çalışmalara başlayacaklarını aktardı.

Elektronik oylama önündeki engeller kalkmalı
TBD Başkanı Turhan Menteş açılış konuşmasında sektörün beklentilerini aktardı. Menteş, sektörün yasa değişiklikleri ile ilgili beklentilerinin devam ettiğini ifade ederek, Türkiye’nin mevzuat önündeki engellerin kaldırılmasıyla elektronik oylama sürecine girmesi gerektiğini belirtti. Başta dernekler yasasında yapılacak değişiklik sayesinde kendilerinin elektronik oylama ile seçim gerçekleştirmek istediğini kaydeden Menteş, “Bugün eğer elektronik oylama yapabiliyor olsaydık burada 2 yüz kişi değil 10 bin kişinin oy kullanmasının önünü açacaktık” şeklinde konuştu.

TBD yeni yönetimi belli oldu
Divan Kurulu’nun seçiminin ardından Yönetim ve Denetim Kurulu Raporları okunup oylanırken Yönetim ve Denetim Kurulları aklandı. Bütçe önerisi görüşülüp kabul edilirken, yeni şube kuruluş talepleri değerlendirilip onaylandı. Daha sonra 111 delegenin oy kullanmasıyla yeni yönetim belirlendi. TBD’nin yeni yönetimi kurulu şu isimlerden oluşuyor:
• Turhan Menteş
• Lütfi Varoğlu
• Levent Berkman
• Koray Özer
• Kemal Karakoçak
• Türker Gülüm
• Serdar Bilecan
• Ekrem Yener
• Necati Etlacakuş
• Aslıhan Tüfekçi
• Erdem Erkul
ETİKETLER : Sayı:814

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics