e-toplum 16 EKİM 2011 / 16:57

TBD insanı odağına aldı

Türkiye Bilişim Derneği (TBD), 40. yılında, “daha hoşgörülü, özgür ve demokratik bir dünya için” bilişimcileri Ankara’da bir araya getiriyor. TBD Başkanı Turhan Menteş, gerçekleştirilecek etkinliği insan odaklı “Bilişim 2011” olarak tanımladı.
Bilişim 2011 ile ilgili basın toplantısına TBD Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Menteş, etkinlik yürütme kurulu başkanı ve TBD Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Erkul, TBD Genel Sekreteri Gülten Halıcı ile TBD Hukuk Müşaviri Mehmet Ali Köksal katıldı. Bilişim 2011 “28.Ulusal Bilişim Kurultayı”, Dijital Türkiye Platformu işbirliği ve sinerjisiyle 26-29 Ekim 2011 tarihlerinde JW Marriott Hotel Ankara’da düzenlenecek.
Bilişim 2011 etkinliğine ilişkin basın toplantısında konuşan Menteş, Bilişim 2011’de geleceğe yönelik ve gelecek öngörülerinin ele alınıp toplumda farkındalık yaratılmaya çalışılacağını belirtti.
Bilgisayar teknolojileri ışığında eğitim (BTIE), Spor ve Bilişim ve Özürlüler ve Bilişim Kongrelerinin de etkinlik kapsamında yapılacağını anımsatan Menteş, “Etkinliğin bu yılki odak noktası ‘insan’” dedi.

Yaşamboyu Hizmet Ödülü Adalı’nın
Menteş, TÜBİSAD-TBD Yaşamboyu Hizmet Ödülü’nün, bu yıl Prof.Dr. Eşref Adalı’ya verildiğini açıklarken etkinliğin içeriği hakkında Erdem Erkul bilgi verdi. Avukat Köksal ise, yeni anayasa çalışmalarının gündemde olduğu bu günlerde etkinlikte bilişimin daha katılımcı bir anayasa hazırlamaya katkı vermesi ve vatandaşın devleti şeffaf olarak izleyebileceği bir sürecin aracı olup olmadığı konularının tartışılacağına dikkat çekti.
“Ulusal Bilişim Kurultayı” kapsamında, bu yıl, daha hoşgörülü, özgür ve demokratik bir dünya için insanı odak noktasına alan, “Hukuk”, “Enerji”, “Sosyal Hareketler”, “Eğitim”, “Teknoloji”, “Sağlık” ve “İletişim Teknolojileri” gibi alanlardaki konu başlıkları ele alınacak.
ETİKETLER : Sayı:842

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics