e-toplum 10 HAZİRAN 2012 / 11:46

TCI Akdeniz Konferansı İzmir’de

Ana teması Akdeniz Bölgesinde ekonomik ve sosyal kalkınmanın itici gücü olarak kümelenme olan TCI Akdeniz Konferansı, TCI Network, İzmir Kalkınma Ajansı, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı, Ege İhracatçı Birlikleri ve Ege Üniversitesi işbirliğiyle organize ediliyor. Konferansta Akdeniz Bölgesindeki kümelenme ve yenilik politikaları ve uygulama deneyimleri üzerine paralel oturumlar ve paneller gerçekleştirilmesi planlanıyor. Konferans, kümelenme ve yenilik konularında çalışan akademisyenler, araştırmacılar, politika yapıcılar ve uygulayıcılar için etkileşimli bir tartışma platformu oluşturmayı amaçlıyor. Konferansın temel amaçları arasında, katılımcı ülkelerin bu konudaki politikaları, deneyimleri ve ilginç örneklerinin paylaşılması ve kümelenme konusunda tanınmış akademisyenlerin bilgi birikimlerinden yararlanılarak başarılı ve yeni modellerin ortaya konması bulunuyor. TCI Akdeniz Konferansı hem ulusal hem de uluslararası düzeyde büyük önem arz ediyor.
Konferansın açılış konuşmalarında,  İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ergüder Can, TCI Yönetim Kurulu Üyesi Alberto Pezzi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Galler Cardiff Üniversitesi Prof.Dr. Philip Cooke, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Tarık Sönmez, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Yaman’ın yer alması planlanıyor.
Konferansa başta Doğu Avrupa, Balkanlar, Akdeniz, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden 300’ün üzerinde, uzman, akademisyen, uygulayıcı ve girişimcinin katılması bekleniyor. Ayrıca, Türkiye’den Kalkınma Ajansları başta olmak üzere, kümelenme, yenilik ve rekabet edebilirlik alanlarında çalışan tüm kurum ve kuruluşların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Önemli bir uluslararası kuruluşun Akdeniz bölgesinde ve Türkiye’nin ev sahipliğinde yapacağı bu konferans ülkemiz ve İzmir’in tanıtımı açısından da büyük önem taşıyor.
Konferans 14-15 Haziran 2012 tarihlerinde paralel oturumlar şeklinde gerçekleşmesi ve iki gün süresince pek çok önemli tema ve soru etrafında  konuların tartışılması hedefleniyor.
Konferans ile ilgili daha ayrıntılı bilgi www.izmirconference.com adresinden alınabilir.
ETİKETLER : Sayı:875

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics