e-toplum 26 MAYIS 2014 / 08:01

Teknoloji tabanlı girişimciliğe ilgi artıyor

Girişimcilik programı; Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) 2014 yılı başvurularını rekorla tamamladı. Büyük final ise 18 Ekim’de.

Bugüne kadar ki en yüksek ilgiye tanık olunan 2014 yılı YFYİ programına toplam 1099 girişimci kayıt oldu. Üniversite öğrencileri ve yeni mezunların katıldığı programa toplam 1353 yenilikçi iş fikri projesi sunuldu. Projeler ön değerlendirmeden geçtikten sonra birbirinden deneyimli akademisyenler, yatırımcılar, yöneticiler ve iş insanları tarafından puanlanarak en iyileri seçilecek. İkinci aşamaya geçen girişimciler çevrimiçi eğitimler alacak ve jüri karşısında sunumlarını yapacak. Girişimciler üçüncü aşamaya geçtiklerinde ise kuluçka merkezine kabul edilerek 3 aylık bir hızlandırma programına dahil edilecekler. Finalde seçilecek 5 girişimci; Elginkan Vakfı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve GE tarafından sağlanan 100’er bin TL büyüklüğündeki girişim sermayelerine ulaşırken, daha çok sayıdaki girişimci de YFYİ Kuluçka Merkezi’nde ücretsiz desteklenecek. Ayrıca; Arçelik, Aselsan, Microsoft, OSTİM, GE ve TEB tarafından sağlanan 25’er bin TL değerindeki ABD Kampı Özel Ödülü de girişimcilere yurtdışında iş geliştirme ve tecrübe kazanma fırsatı sunacak. Sürece dahil olan girişimcilerin tamamının büyük tecrübeler kazandığı YFYİ’de, 500 bin TL’si doğrudan girişim sermayesi olmak üzere, toplam 2 milyon TL büyüklüğüne ulaşan destekler verilecek. YFYİ’nin bu desteklerle girişimcilerin önünü açacağı ve başarılı girişimciler yetiştirmeye devam edeceği belirtiliyor. Büyük final 18 Ekim’de gerçekleştirilecek ve tüm süreç, yfyi.com ve twitter/yfyi üzerinden takip edilebilecek.
ETİKETLER : Sayı:973
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN