e-toplum 28 ŞUBAT 2010 / 18:00

Telekom Arenası’nda regülasyonlar konuşuldu

Stratejik Teknik Ekonomik Araştırmalar Merkezi’nin (STEAM) düzenlediği 10. Uluslararası Telekomünikasyon Arenası 19 Şubat’ta İstanbul’da gerçekleştirildi. Arenanın açılış konuşmalarını ECTA Onursal Yönetim Kurulu Başkanı Innocenzo Genna ve CHP Milletvekili Prof.Dr. Osman Coşkunoğlu gerçekleştirdi. Genna konuşmasında Avrupa’da son dönemde düzenleyici kurumlar üzerinde önemli tartışmaları anlatırken, Avrupa’nın da henüz regülatörlerin olmadığı bir sektörel ortamdan uzakta olduğunu dile getirdi. Osman Coşkunoğlu ise konuşmasında telekom sektörünün diğer sektörlerin büyümesi için de bir kaldıraç olduğunu vurgularken, “Rekabet ortamının artmasıyla yatırımların artması arasında korelasyon var. Rekabetin ise adil ve şeffaf olması önemli” dedi.
Coşkunoğlu’nun ardından BTK Başkanı Tayfun Acarer ve  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım söz aldı. Acarer, uygulanan kararların işletmecilerin her zaman menfaatine olmayabileceğini; tüketicinin menfaatlerine uygun hareket ettiklerini vurguladı. Bakan Yıldırım ise sektörde en zor görevin düzenleyici kuruma düştüğünü söyledi.
ETİKETLER : Sayı:760

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN