e-toplum 05 ARALIK 2010 / 18:00

TELKODER 6. Genel Kurulu’nu yaptı

TELKODER 6. Genel Kurul Toplantısı’nı Ankara ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Genel Kurul Toplantısı sonrasında yapılan seçimde TELKODER Başkanlığı’na yeniden Yusuf Ata Arıak seçildi.
Genel kurul öncesi gerçekleştirilen açılış konuşmasında konuşan Yusuf Ata Arıak, “9 yıllık yolculuğumuzda paha biçilmez katkıları olan tüm arkadaşlarımızla birlikte hiç kolay olmayan, her anında yoğun emek harcadığımız ve ödenmesi gereken her bedeli ödediğimiz 9 yıl yaşadık. Daha önce gerçekleştirdiğimiz beş genel kurulda söylediklerimize, verdiğimiz bilgilere, yaptığımız sunumlara baktığımızda göreceğiniz gibi, biz TELKODER olarak hep doğruları söyledik. Çizgimizden şaşmadık ve amaçlarımız doğrultusunda çalışmalarımızı kesintisiz olarak sürdürdük” dedi.
Tüm bu çabalara karşın telekomünikasyon sektöründe rekabetin yeterli olmadığını vurgulayan Arıak, sektörü rekabete açmak ve tüketicinin daha kaliteli ve daha ucuz hizmet alması için kurulmuş olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Ulaştırma Bakanlığı, görevini gerektiği gibi yapmadığını ifade etti.
Toplam cirosu 24 milyar TL olan Türk telekomünikasyon sektöründe yeni nesil işletmeci olan 25 şirketin cirosunun 800-900 milyon TL olduğunu ve toplam cironun yüzde 6-7’si anlamına geldiğine dikkat çeken Arıak, “Bu rakamlara da bakıldığında, yeni nesil işletmecilerin payının AB ortalamalarına göre çok düşük kaldığı net bir şekilde görülüyor. TELKODER olarak Türkiye’de piyasanın serbestleşmesi, rekabetin gelişmesi ve tüketici haklarının korunması açısından AB ülkeleri seviyesine ulaşmaya katkıda bulunma vizyonuyla faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Açık oturumda TELKODER ele alındı
Açılış konuşmasının ardından moderatörlüğünü Turk.internet.com yayın yönetmeni Füsun Nebil’in yaptığı açık oturumda TELKODER’in kuruluşu, varlığı ve bugüne kadar yaptığı çalışmalar çerçevesinde “TELKODER’in serbestleşmeye katkıları”, “TELKODER olmasa ne olurdu” ve “Gelecekte telekomünikasyon sektörü ve TELKODER’in yapması gerekenler” başlıkları değerlendirildi.
Oturumda yer alan BTK Eski Kurul Üyesi Abdullah Raşit Gülhan, Ulaştırma Bakanlığı Eski Müsteşarı Tahir Dengiz ve Tüketiciler Birliği Onursal Başkanı Bülent Deniz, TELKODER Eski Üyesi Ç. Hakan Kural, Tükeciler Birliği’nden Hatice Kalyoncu, BTK Eski Kurul Üyesi Ahmet Hamdi Atalay ve Turk.internet.com Genel Yayın Yönetmeni Füsun Nebil geçmişe ve geleceğe dönük TELKODER değerlendirmesi yaptılar.
Arıak yeniden başkan seçildi
Oturumun ardından gerçekleştirilen TELKODER 6. Genel Kurul Toplantısı’nda, derneğin yönetim ve denetleme kurullarının yeni üyeleri ile başkanlık seçimi de yapıldı. Yusuf Ata Arıak yeniden başkan seçilirken, Başkan Yardımcılığına Tanju Erkoç ve Denetleme Kurulu Başkanlığına Melih Özgüç seçildi.
ETİKETLER : Sayı:798

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics