e-toplum 02 MAYIS 2010 / 18:00

Tetra Konferansı Ankara’da

Uluslararası Tetra Derneği’nin 28 Nisan 2010 tarihinde Ankara’da düzenlediği konferansta gerçekleştirilen Motorola yuvarlak masa toplantısında; Tetra teknolojisinin; örnek uygulama ve yararları, Türkiye için önemi ve insan yaşamındaki hayati faktörü ele alındı. Açılış konuşmasını yapan Uluslararası Tetra Derneği Başkanı Phil Kidner; “Tetra Konferansı’nı ikinci kez Türkiye’de gerçekleştiriyoruz. Dünya genelinde birçok ülkede kullanılan ve acil haberleşme çözümü olarak hayat kurtaran ekiplere yardım sunan Tetra teknolojisinin Türkiye gibi doğal afetlerin oldukça yoğun yaşandığı bir ülkede çok önemli olduğuna inanıyoruz ve Ulaştırma Bakanlığı bu alandaki çalışmalarına devam ediyor” dedi.
Motorola Türkiye ana dağıtıcısı Novatel Genel Müdürü Cem Ankara; “Hong Kong, İngiltere, İrlanda, Portekiz gibi nüfus ve doğal afet riski konusunda birbirinden farklılık gösteren ancak kamu güvenliği ve acil haberleşme sistemlerinin önemi konusunda hemfikir olan birçok ülkede Tetra uygulamasını ve sistemin başarısını görüyoruz. Tetra teknolojisinin diğer ülkeler gibi bizde de hayata geçirilmesini umut ediyoruz. Motorola kamu kurumlarının ve acil haberleşme birimlerinin ihtiyaç duydukları tüm iletişim sorunlarına çözüm üretmeyi, dünya standartlarında uzmanlığını sunmayı ve destek vermeyi sürdürecektir” dedi.
Motorola Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Kurumsal Mobilite Çözümleri Kıdemli Pazarlama Direktörü Iain Ivory ise “Yangın, polis ve ambulans hizmetleri gibi toplum güvenliğine yönelik birimlerin taleplerinin yüzyılımızda her geçen gün arttığına tanık oluyoruz. Kritik olaylarda daha yüksek performans, daha iyi sonuç alınması yönünde teknolojinin güvenlik birimlerine uyumu bu anlamda büyük önem taşıyor. Motorola olarak biz, bu kapsamda geleceğin çetin sorunlarına çözüm getirmek için çalışıyoruz. Kamu güvenlik birimlerinin değişen faaliyetlerine yönelik taleplerini görerek hedefimize aldığımız alanlar ise, saha kaynaklarının en verimli şekilde kullanımı, haberleşme sınırlarının kaldırılması ve daha hızlı ağ potansiyeli” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics