e-toplum 15 NİSAN 2013 / 08:04

TGB Performans Endeksi’ne göre ODTÜ Teknokent birinci

28 Mart’ta ilki gerçekleştirilen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün açıkladığı TGB Performans Endeksi’ne göre ODTÜ Teknokent birinci oldu.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) Performans Endeksi açıklandı. 1. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün’ün açıkladığı TGB Performans Endeksi’ne göre; 57.39 puanla birinci olan ODTÜ Teknokent adına ödülü, ODTÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Acar, Nihat Ergün’den teslim aldı.

Aselsan’a da ödül
ODTÜ; Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde yer alan ‘Büyük Firma Ödülleri’ kategorisinde de bir ödül aldı. ODTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren ‘Aselsan Elektronik San. ve Tic. A.Ş.’ şirketi, ‘Yazılım Tabanlı Telsiz Projesi’ ile bu ödüle hak kazandı. 1.Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi etkinliği kapsamında; ödül töreninin yanı sıra Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde yürütülen çeşitli projeler de sergilendi. Oluşturulan sergi alanında; şirketler projelerini ziyaretçilere anlatma fırsatını da yakalamış oldular.
ETİKETLER : Sayı:917

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN