e-toplum 22 HAZİRAN 2015 / 06:34

TGBD Akademi ‘mesleki eğitim’e odaklanıyor

Ülkemizde teknopark yönetiminde görev alan personelin niteliklerini artırmayı amaçlayan TGBD Akademi, 8 Haziran tarihinde Bilkent Cyberpark ev sahipliğinde başladı.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD) tarafından koordine edilen ve temel amacı teknopark yönetimlerinde yer alan personelin başka yerde bulamayacakları ‘mesleki eğitim’ eksiklerini gidermek, mevcut başarı hikayelerini, iyi uygulama örneklerini aktarmak, bilgi paylaşımı sağlamak olan TGBD Akademi’nin ilk eğitimi, ‘Teknoparka Giriş Dersi’ oldu. Bir tam gün süren eğitime Türkiye’nin dört bir yanından 30 teknopark personeli kayıt yaptırarak katılım sağladı. Alanında tecrübeli teknopark yöneticilerinin eğitmen olarak yer aldığı programın ilk yarısında katılımcı teknopark personeline temel teknopark kavramları, dünyadan örnekler, firma beklentileri anlatılırken gerek teorik bilgiler gerekse uygulamalı örneklerle interaktif katılım sağlandı. İkinci bölümde ise, daha çok sahada karşılaşılan uygulama örnekleri üzerinden operasyonel detaylara değinildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim Teknoloji Genel Müdürü  Doç. Dr. İlker Murat Ar da TGBD Akademi’yi ziyaret etti. TGBD Akademi’nin yıl içerisinde devam etmesi planlanıyor.

 
ETİKETLER : 1027
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN