e-toplum 16 HAZİRAN 2014 / 08:43

Transfer eden değil üreten mühendisler için

Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri, Prof.Dr. Mehmet Haberal’ın da katıldığı 6.sı düzenlenen ‘Bitirme Projeleri Sergisi’nde; biyomedikal, elektrik-elektronik, bilgisayar, endüstri ve makine mühendisliği alanlarında gerçekleştirdikleri projelerini sundular. Teknoloji üretiminin sürdürülebilir ekonomi için çok önemli olduğuna inanan Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, bitirme projeleri kapsamında yapılan çalışmalarla üniversite-sanayi işbirliği açısından önemli bir ortam oluşturdu.

Etkinlik her kesimden büyük ilgi gördü
Büyük ilgi gören sergiye; Başkent Üniversitesi Kurucusu Prof.Dr. Mehmet Haberal, Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. Mithat Çoruh, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Haberal, Rektör Yardımcıları, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, OSTİM Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Aydın, Prof.Dr. Nermin Özgülbaş, dekanlar, yüksek okul müdürleri, öğretim üyeleri, öğrenciler, veliler ve teknoloji gönüllüsü pek çok konuk katıldı.

Proje konuları sosyal ve toplumsal gereksinimlerden
Denizden kalkan ve denize inen insansız hava aracından, enerji verimini artırıcı çevreci yeni kanat tasarımına ve diyaliz süresini kısaltacak sisteme kadar pek çok ilginç projenin yer aldığı sergide, akıllı telefondan yeni bir uygulamayla görme engelliye bulunduğu konum hakkında sesli bilgi veren proje de sunuldu.
ETİKETLER : Sayı:976

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN