e-toplum 06 TEMMUZ 2015 / 06:23

TSE’den özel sektöre ‘Siber Saldırılara Karşı Farkındalık Semineri’

TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz, TSE’nin BT ve siber güvenlik alanındaki bilgi ve tecrübelerini özel sektör kuruluşlarıyla paylaşmak amacıyla ‘Siber Saldırılara Karşı Farkındalık’ seminer programı hazırladığını açıkladı.

Bilişim Teknolojileriyle ilgili çalışmalarını 2003 yılında başlatan TSE;  Bilişim Teknolojileri Test ve Belgelendirme Daire Başkanlığı bünyesinde, bu sektöre yönelik belgelendirme ve test hizmetleri veriyor. 2013 yılında yayımlanan 2013-2014 Ulusal Siber Güvenlik Eylem Planı’nda; ‘İlgili’ ve ‘Sorumlu’ kuruluş olarak atanan TSE, bu çerçevede ‘Siber Güvenlik Özel Komitesi’ oluşturdu. TSE ayrıca ‘Siber Güvenlik Eylem Planı’ çerçevesinde kendi bünyesinde CTF (Captura The Flag) Laboratuvarı kurararak, Sızma Testi Uzmanı – Beyaz Şapkalı ‘Hacker’ eğitim ve sertifikasyon hizmetlerine başladı. TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz, TSE’nin BT ve siber güvenlik alanındaki bilgi ve tecrübelerini özel sektör kuruluşlarıyla paylaşmak amacıyla ‘Siber Saldırılara Karşı Farkındalık’ seminer programı hazırladığını açıkladı.

Seminer ücretsiz veriliyor

Korkmaz, konuyla ilgili şu bilgileri aktardı: “Yöneticilere siber saldırılar konusunda bilgi verip şirketlerin güvenliği için izleyebilecekleri yol haritasının paylaşılacağı seminerleri, iş dünyasının dernekleriyle ortaklaşa düzenleyeceğiz. Uzmanlarımız seminerlerde üç başlık altında; siber savaş, siber saldırılar ve güvenlik yol haritası konularını anlatacak. Siber savaş başlığı altında; siber saldırıların gelişim süreciyle siber saldırı örnekleri hakkında bilgi verilecek. Siber saldırılarla ilgili sunumda; ‘hacker’lar, şirketleri hedef alan siber saldırılar, virüsler, bankacılık zararlılarıyla diğer zararlı yazılımlar ve mobil cihazlardaki tehlikeler anlatılacak. Seminerlerin son bölümünde ise şirketler için güvenlik yol haritası çıkartılacak. Seminerlerde; siber güvenlik doktrini, bilgi güvenliği yol haritası, akıllı telefon güvenliği ve sosyal medya hesaplarının güvenli kullanımı konuları hakkında iş dünyasına detaylı bilgi verilerek onlardan gelen sorular yanıtlanacak.

Ücretsiz olarak verilecek seminerler için derneklerin, TSE Bilişim Teknolojileri Test ve Belgelendirme Daire Başkanlığı ile iletişime geçmesi gerekiyor.”

 
ETİKETLER : 1029

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN