e-toplum 07 EYLÜL 2015 / 02:02

Tüm çalışanlar birer yaratıcı

Kurumsal yazılım şirketi Etiya, çalışanlarının fikirlerini ortaya koyup olgunlaştırmalarını sağlamak amacıyla firma-içi inovasyon laboratuarını, Etiya Labs’ı hizmete açıyor. Etiya Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Aslan Doğan, Etiya Labs’ın şirket içi inovasyon kültürünün yaygınlaşmasını  sağlamak amacıyla kurulduğunu vurguladı ve şu bilgileri verdi:

“Yaklaşık altı ay önce başlattığımız bu çalışma, bir fikir olarak doğdu. Etiya Labs, şirket çalışanlarının inovasyon ve ürün yönetim süreçlerini daha iyi anlamamıza, müşteri odaklı çözümler yaratmamıza ve bunları hayata geçirmemize yardımcı olacak. Etiya Labs ile belirli dönemlerde yapılacak olan ‘inovasyon çağrıları’na bağlı olarak, her bir Etiya çalışanının fikir üretmesine ve üretilen fikirlerin projelendirilip bir ürün veya hizmete dönüşmesini sağlamayı hedefliyoruz.”

Öte yandan Etiya, şu an sadece şirket çalışanlarına açık olan Labs'ı önümüzdeki dönemlerde dışarıya da açmayı hedefliyor. Etiya Labs İnovasyon Laboratuvarı girişimine ayrıca Gelecekhane de destek veriyor. Etiya Labs tanıtımında konuşan Gelecekhane CEO’su Halil Aksu, “Türkiye'de inovasyon alanında büyük potansiyel görüyoruz. Etiya ile inovasyon çalışmalarımızı geliştireceğiz” dedi ve şöyle devam etti:

“Herkesin inovasyon yapması, imkansızı düşünmek, farklı açılardan bakabilmek ve daha önce kimsenin gitmediği bir yoldan gitmek gerek. Aksi taktirde, var olan ürün ve hizmetlerin benzerleri ile karşılaşmaya devam ederiz. İnovasyon çalışmalarında müşteri deneyimi ön planda tutularak yaşam kalitesini arttıracak insan odaklı çözümler geliştirilmesi hedeflenmeli.”
ETİKETLER : 1037

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics