e-toplum 15 NİSAN 2011 / 20:26

Türk Telekom’a sigara bıraktırma teşekkürü

Türk Telekom’a, 25 bini aşkın çalışanına yönelik olarak hayata geçirdiği “Sigarayı Bıraktırma Poliklinikleri” nedeniyle Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında teşekkür plaketi verildi. Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı, Ortadoğu Kanser Konsorsiyumu (MECC) ve Ulusal Kanser Danışma Kurulu işbirliği ile düzenlenen Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında verilen plaketi Türk Telekom Genel Müdürü K. Gökhan Bozkurt, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın elinden aldı.
Türk Telekom Sigara Bıraktırma Poliklinikleri’nden Türkiye çapındaki 25 bini aşkın Türk Telekom çalışanı yararlanabiliyor. Proje, seslendiği kitlenin büyüklüğü açısından dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.
Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan şirketlerinden biri olarak, çalışanlara yönelik sigarayı bıraktırma faaliyetlerinin toplum sağlığı açısından yarattığı değere dikkat çeken Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt şunları söyledi: “Dumansız Hava Sahası Projesi’ne ilk günden beri hayata geçirdiğimiz çeşitli uygulamalarla destek veriyoruz. Bu konuda çalışanlarımıza yönelik olarak yürüttüğümüz faaliyetler, insan kaynağımızın büyüklüğü itibari ile güçlü bir etki yaratıyor. En son olarak hayata geçirdiğimiz Sigarayı Bıraktırma Poliklinikleri’nin de Türkiye’nin dumansız hava sahasına kavuşması yolunda bir çarpan etkisi yarattığına inanıyoruz. Kanser Haftası kapsamında aldığımız bu teşekkür plaketi bizim için çok anlamlı. Çalışanlarımız ve toplum sağlığı için sigaraya karşı projelerimizi sürdüreceğiz.”
ETİKETLER : Sayı:817

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics